Naujienų srautas

Lietuvoje2013.04.04 18:14

L. Linkevičius: žodis „atsiprašau“ nėra keiksmažodis (nuotraukos)

„Žodis „atsiprašau“ nėra keiksmažodis, galime pažiūrėti Lietuvių kalbos žodyne. Yra partijų, laikančių save krikščioniškomis. Ar Biblijoje atsiprašymas laikomas nuodėme?“, – teiraujasi užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius. Diplomatijos vadovui atrodo keista, kad „jau du mėnesius šitas žodis voliojamas kaip kažkas tokio“.

Žodis „atsiprašau“ nėra keiksmažodis, galime pažiūrėti Lietuvių kalbos žodyne. Yra partijų, laikančių save krikščioniškomis. Ar Biblijoje atsiprašymas laikomas nuodėme?“, – teiraujasi užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius. Diplomatijos vadovui atrodo keista, kad „jau du mėnesius šitas žodis voliojamas kaip kažkas tokio“.

„Mūsų ekonominiai, politiniai, užsienio interesai yra turėti strateginius santykius su kaimynais, ypač su Lenkija. Jokiu būdu mes neturime to siekti savo orumo sąskaita, bet galime tai padaryti, todėl ir šnekamės su lyderiais. Per pirmąjį pusmetį buvo penki aukšto lygio vizitai. Intensyvumas kažką rodo. Nebandykime vėl menkinti, atsisėsti į purvą ir sakyti: kaip gerai, kad grįžom į tą balą. Nesu šalininkas tokios politikos ir nebūsiu. Tikiuosi, kad atsiras supratimas ir susivoksime“, – viliasi L. Linkevičius.

Ketvirtadienį Vilniaus universiteto (VU) Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute (TSPMI) užsienio reikalų ministras studentams skaitė paskaitą „Kas naujo Lietuvos užsienio politikoje?“ Tuo metu grupelė vyresnio amžiaus protestuotojų, pasisakančių prieš lenkiškus rašmenis Lietuvos išduodamuose dokumentuose ir gatvių pavadinimų lentelėse, jau laukė atvykstančio užsienio reikalų ministro prie instituto durų.

Jų plakatuose šmėžavo užrašai: „Pan Linkewič, atsiprašyk Lietuvos žmonių“, „Gatvių pavadinimuose – tik lietuviški rašmenys“ ir kt. 

L. Linkevičius skaičiuoja, kad praėjo jau du mėnesiai nuo jo vizito į Lenkiją, o iki šiol esą netyla kalbos apie jo atsiprašymą: „Du mėnesius jau voliojam šitą žodį kaip kažką tokio. Ar neatrodo keista? Man tai atrodo labai keista. Esame krikščioniška tauta. Žodis „atsiprašau“ nėra keiksmažodis, galime pažiūrėti Lietuvių kalbos žodyne. Yra partijų, laikančių save krikščioniškomis. Ar Biblijoje atsiprašymas laikomas nuodėme?“

Paskaitoje dalyvavusio VU TSPMI direktoriaus Ramūno Vilpišausko paklaustas, ar jis pajuto, kad Lenkijos užsienio reikalų ministras Radoslawas Sikorskis atsakė tuo pačiu, ministras atsakė teigiamai, o su Lenkijos užsienio reikalų ministru esą bendrauja ir trumposiomis tekstinėmis žinutėmis, ir elektroniniais laiškais. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi