Lietuvoje

2021.09.23 12:49

Šimonytės atsakas Karbauskiui: jis nėra opozicija, jis yra verslininkas, vadovaujantis partijai

atnaujinta 13.20
Gytis Pankūnas, LRT.lt2021.09.23 12:49

Opozicinės Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkui Ramūnui Karbauskiui kritikuojant Vyriausybės pastangas kovoti su koronaviruso pandemija, migrantų krize, priekaištaujant, kad premjerė Ingrida Šimonytė neatsako į opozicijos pasiūlymus, ministrė pirmininkė atšauna, kad R. Karbauskis nėra opozicija, o tik verslininkas, privatus asmuo, kuris vadovauja partijai.

„Ponas R. Kabauskis nėra opozicija, ponas R. Karbauskis nėra net Seime, tai man labai sunku įvertinti savo santykį su verslininku, kuris vadovauja vienai iš Lietuvoje registruotų partijų. Tai tokių žmonių turbūt už Seimo ribų yra ir daugiau“, – ketvirtadienį žurnalistams Seime sakė I. Šimonytė, paprašyta įvertinti savo santykį su opozicija ir sureaguoti į R. Karbauskio kritiką Vyriausybei.

Ji Vyriausybės santykius su opozicija Seime vadino konstruktyviais.

„Šiaip santykius su opozicija Seime ir su ta pačia Valstiečių ir žaliųjų sąjunga vertinu kaip konstruktyvius. Kiek frakcijos turi klausimų ministrams, Vyriausybei, kiek vyksta Vyriausybės valandų ar kokių kitų formatų, tai tikrai Vyriausybė yra pasirengusi atsakyti į visus klausimus, pateikti visą informaciją, viskuo pasidalinti“, – tvirtino ministrė pirmininkė.

„Ponas R. Karbauskis, dovanokite, bet yra beveik privatus žmogus ir jo pretenzijos Vyriausybei yra suprantamos, bet turbūt aš neturiu galimybių į kiekvieno žmogaus pretenzijas kažkaip atsakyti“, – pridūrė I. Šimonytė.

Šešėlinės Vyriausybės vadovas R. Karbauskis laišku kreipėsi į premjerę I. Šimonytę, kaip teigiama, primindamas „Vyriausybei teisės aktais nustatytą prievolę atsakyti į gaunamus raštus“. Anot politiko, jei jo minimų reikalavimų bus nepaisoma, bus siekiama interpeliacijos ministrų kabinetui.

Kreipėsi laišku į I. Šimonytę

Sprendimą kreiptis nutarimu priėmė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos suformuoto šešėlinio kabineto nariai. Laiške R. Karbauskis išvardija dokumentus, kurie oficialiai buvo išsiųsti Vyriausybei, ir kelia klausimą, kodėl esą „ne tik politinėje darbotvarkėje, bet ir Vyriausybės biurokratinio aparato darbe toleruojama segregacija ir nevykdomos įstatymais apibrėžtos prievolės“, rašoma LVŽS frakcijos pranešime.

„Kreipiuosi į Jus dar kartą prašydamas užtikrinti sklandų Lietuvos Respublikos Vyriausybės darbą, vykdyti įstatymu Jums suteiktas funkcijas ir atsisakyti valstybės instituciją žeminančio požiūrio į piliečius ir jiems atstovaujančius politikus, skirstant politikus į „vertus“ Jūsų atsakymo ir bendradarbiavimo bei „nevertus“, – rašoma laiške.

Anot „valstiečių“ lyderio, „atskirų visuomenės grupių segregacija <...> yra piktybiška ir jau tampa žalinga valstybei, nacionaliniams interesams bei visiems Lietuvos piliečiams“.

„Primenu, jog LVŽS taryba 2021 m. rugsėjo 17 d. posėdyje priėmė sprendimą, kuriuo kreipiasi į Jus su ultimatumu: pirma, atsisakyti planų apkrauti mokesčiais piliečius, juos priešinti ir skaldyti šeimos politikos klausimais, antra, keisti COVID-19 valdymo ir vakcinacijos strategiją, trečia, racionaliai naudoti valstybės resursus valdant nelegalios migracijos krizę, nes jie dabar, kaip teigiama viešojoje erdvėje, yra švaistomi ir leidžiami neracionaliai“, – savo nuomonę laiške dėsto R. Karbauskis.

Anot politiko, jei jo minimų reikalavimų bus nepaisoma, bus siekiama interpeliacijos ministrų kabinetui.

„Nelinkime, kad Jūsų partijos suburta Vyriausybė į šalies politikos istoriją jau antrą kartą pakliūtų kaip ta, kuri negirdėjo Tautos, neieškojo sprendimų jos naudai. Dar turite laiko ištaisyti klaidas ir pradėti dirbti kitaip, nei tai darėte pastaruosius metus, ir mes esame pasirengę konstruktyviai pagalbai bei tvariam dialogui“, – rašoma laiške.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt