Lietuvoje

2021.09.23 12:10

Dulkys: medikai septintą parą kovoja dėl COVID-19 nuo artimųjų užsikrėtusio vaiko gyvybės

atnaujinta 12.22
Gytis Pankūnas, LRT.lt2021.09.23 12:10

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys perspėja, kad, kai COVID-19 pacientų skaičius reanimacijos skyriuose perkops 200 atvejų, medikams gali tekti rinktis, kieno gyvybę gelbėti.

„Dabar sudėtingiausia vieta, kurioje esame, yra situacija su COVID-19 ligoninėmis. Šiuo metu turime virš 1000 COVID-19 ligonių. Manau, kad, jei pasieksime apie 200 ligonių reanimacijos skyriuose, tai nuo to momento prasideda situacija, kai gydytojams gali tekti rinktis, kieno gyvybę gelbėti, o kieno – nebe“, – žurnalistams ketvirtadienį pasakojo A. Dulkys.

Jis tikino ne kartą galvojęs, kaip įtikinti žmones aktyviau skiepytis nuo koronaviruso. Galiausiai ministras tikino norintis papasakoti istoriją apie šiuo metu ligoninėje vykstančią kovą dėl COVID-19 užsikrėtusio 14-mečio gyvybės.

„Žinokit, pasakysiu, šiandien visą kelią ėjau, galvojau apie tuos argumentus, jei paklaustų, kaip dar ką įtikinti (skiepytis nuo koronaviruso – LRT.lt).

Nuasmeninsiu duomenis, bet šiuo metu Vilniuje, reanimacijos skyriuje, guli vaikas, dėl jo gyvybės medikai jau kovoja septintą parą. Situacija yra labai sudėtinga. Vaikas yra 14-os metų. Jis nepasiskiepijęs, jis užsikrėtė nuo savo artimųjų savo namuose“, – pasakojo jis.

„Kiekvienas asmeniškai susimąstykime. Čia yra atsakymas visiems – ir verslams, ir darbdaviams. Yra daugybė verslo organizacijų, kuriose darbuotojų mažai pasiskiepiję. Man atrodo, įsiklausykime į tas istorijas ir padarykime išvadas“, – pridūrė A. Dulkys.

Ministras dėkojo medikams, kad šie pasiskiepijo, taip užtikrindami, jog sveikatos apsaugos sistema veiktų sklandžiai.

„Taip, mes turime faktų, kad jau regionuose yra stabdomos kai kurios paslaugos, tačiau skubioji pagalba, taip kaip buvo sustojusi praeitą vėlyvą rudenį-žiemą, ji tebėra teikiama ir teikiama todėl, kad medikų bendruomenė pasiskiepijo“, – tvirtino A. Dulkys.

Statistikos departamento duomenimis, per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 1486 nauji užsikrėtimo koronavirusu atvejai, nuo COVID-19 ligos mirė 15 žmonių, 13 iš jų buvo nepasiskiepiję.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt