Lietuvoje

2021.09.23 11:23

Svetimu galimybių pasu bandžiusiam pasinaudoti užsieniečiui skirta 5 tūkstančių eurų bauda

BNS2021.09.23 11:23

Svetimu galimybių pasu bandęs pasinaudoti Uzbekistano pilietis gavo 5 tūkst. eurų baudą.

Vilniaus miesto apylinkės teismas 49-erių užsienietį pripažino kaltu dėl dokumento pagrobimo ir jo panaudojimo bei skyrė 100 minimalaus gyvenimo lygio (5000 eurų) dydžio baudą, pranešė prokuratūra.

Per metus nuteistasis turės sumokėti galutinę 4800 eurų baudą, jo laikinajame sulaikyme išbūtas laikas įskaitytas kaip sumokėta 200 eurų dydžio bauda.

Ikiteisminis tyrimas pradėtas rugsėjo 15 dieną, kai užsienietis pasinaudojo svetimu galimybių pasu, norėdamas patekti į vieną sostinės prekybos centrą.

Pažeidimą nustatė parduotuvės apsaugos darbuotojas, jam įtarimų sukėlė tai, kad, užsienio piliečiui parodžius galimybių paso „QR“ kodą, skanavimo prietaise parodytas lietuviškas vardas ir pavardė.

Statybų bendrovėje dirbantis Uzbekistano pilietis paaiškino, kad svetimą dokumentą įgijo darbo vietoje – statybininkų vagonėlyje nufotografavęs darbų vadovui priklausantį galimybių pasą.

Įvertinęs tai, kad ikiteisminio tyrimo metu vyras pripažino savo kaltę ir nuoširdžiai gailėjosi, Vilniaus apylinkės prokuratūros prokuroras kreipėsi į teismą dėl proceso užbaigimo baudžiamuoju įsakymu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Ruduo Vilniuje
COVID-19 TRUMPAI