Lietuvoje

2021.09.23 11:18

Seimas imasi naujos idėjos – dalyje valstybės institucijų gali atsirasti vaikų priežiūros kambarių

atnaujinta 11.45
Gytis Pankūnas, LRT.lt2021.09.23 11:18

Seimas po pateikimo pritarė įstatymo projektui, kuriuo siūloma nustatyta, kad tose valstybės ir savivaldybių institucijose ir įstaigose, kuriose patvirtinta ne mažiau kaip 100 pareigybių, būtų įrengti vaikų priežiūros kambariai.

Po pateikimo už šią idėją ketvirtadienį balsavo 110 parlamentarų. Prieštaraujančiųjų ir susilaikiusiųjų nebuvo. Toliau įstatymo projektas bus svarstomas Seimo komitetuose.

Idėjos autorė Seimo pirmininkė, Liberalų sąjūdžio vadovė Viktorija Čmilytė-Nielsen pabrėžė, kad įstatymo projektu siekiama padėti tėvams, įtėviams, kurie augina vaikus, lanksčiau derinti darbo laiką ir vaiko priežiūrą.

„Teikiamu projektu siūloma nustatyti, kad valstybės ir savivaldybių institucijose ir įstaigose turi būti įrengti vaikų valandinės priežiūros kambariai. Tokiuose kambariuose tėvai galėtų palikti vaikus trmpalaikei priežiūrai. Prižiūrėti juos galėtų arba vienas iš tėvų ar įtėvių, dirbantis atitinkamoje institucijoje įstaigoje, arba kitas čios institucijos darbuotojas“, – komentavo Seimo pirmininkė.

„Vaiko kambariai yra ypač praktiški ir naudingi tada, kuomet vaikų pamokos baigiasi anksčiau nei tėvų darbo valandos. Tuomet netenka rūpintis tuo, kas juos turėtų parvežti namo“, – pridūrė V. Čmilytė-Nielsen.

Seimo pirmininkės teigimu, vaiko kambariai atsirastų valstybės ir savivaldybių institucijose, kuriose patvirtina ne mažiau kaip 100 pareigybių.

„Tokios institucijos paprastai turi pakankamai ir nenaudojamų patalpų, ir vidinių finansinių rezervų vaiko kambariui įrengti“, – teigė ji.

Pasak V. Čmilytės-Nielsen, kitoms viešosioms ir privačioms įstaigoms ir įmonėms būtų rekomenduojama vaiko kamabarį įrengti, įvertinus poreikį.

Svarstė, ar nereikės papildomų etatų

„Valstietis“ Robertas Šarknickas teigė palaikantis V. Čmilytės-Nielsen idėją. Tiesa, jam kilo klausimų, ar visose valstybės institucijose atsiras vietos vaikų priežiūros kambariams.

„Ne visos savivaldybių ar valstybės institucijos ar įstaigos turi pakankamai ploto“, – teigė R. Šarknickas.

Seimo pirmininkė replikavo, kad valstybės įstaigose, kuriose dirba daugiau negu 100 žmonių, turėtų atsirasti ploto nedideliam vaiko priežiūros kambariui.

„Darytina išlaida, kad tokiose įstaigose vienas kambariukas, viena patalpa tikrai būtų. [...] Nemanau, kad toks reguliavimas sudarytų papildomą naštą institucijoms“, – tikino ji.

„Darbietė“ Ieva Kačinskaitė-Urbonienė svarstė, ar tais atvejais, kai tėvai negalės prižiūrėti vaikų darbe tam skirtuose kambariuose ir bus pasitelkti įstaigos darbuotojai, nenutiks taip, kad įstaigoms teks plėsti darbuotojų ratą.

V. Čmilytė-Nielsen tikino, kad dėl to problemų neturėtų kilti.

„Arba tėvai gali prižiūrėti vaikus, derinti savo darbą su vaikų priežiūra, arba vienas iš įstaigpos darbuotojų, turintis pedagoginį ar socialinio darbuotojo išsilavinimą. Tam pakanka vidinių įstaigos, institucijos rezervų, kai kalbama apie pakankamai didelę instituciją“, – dėstė parlamento vadovė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt