Lietuvoje

2021.09.23 11:17

Seimo kontrolierius: planai migrantus iš užkardose esančių palapinių iškeldinti iki spalio vidurio kelia susirūpinimą

LRT.lt2021.09.23 11:17

Seimo kontrolierius Augustinas Normantas teigia, kad viešoje erdvėje pateikta informacija apie tai, jog kai kurie migrantai iš Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) žinioje esančių stovyklų užkardose, kur jie gyvena palapinėse, bus iškeldinti tik iki spalio mėnesio vidurio, kai esama vidutinė oro temperatūra jau kelia grėsmę asmens sveikatai ir gyvybei, kelia susirūpinimą.

„Seimo kontrolierius atkreipia dėmesį į Valstybinės teismo medicinos tarnybos pateiktą išvadą Seimo kontrolieriui, kurioje pastebima kad „kūnas atšalti gali ir esant teigiamai aplinkos temperatūrai – virš 10°C ar net apie 20°C temperatūrai“. Seimo kontrolierius pastebi, kad kūno atšalimą skatina ir daug kitų veiksnių: oro judėjimo (vėjo) greitis, oro drėgmė, drabužių pobūdis, kūno paviršiaus drėgnumas, nejudrumas.

Taip pat kūno atšalimui turi įtakos ir individualios organizmo savybės – ligotumas, išsekimas. Žemesnei temperatūrai mažiau atsparūs vyresni žmonės, ypač jautrūs šalčiui vaikai. Valstybinėje teismo medicinos tarnybos pateiktoje išvadoje taip pat pastebima, kad atšalimo trukmė gali svyruoti tarp 1,5 ir 12 valandų; per trumpą laiko tarpą kūnas gali atvėsti esant žemai temperatūrai (nuo -20 iki -30°C), per ilgesnį laiką – kai temperatūra aukštesnė nei 5°C. Paprastai žmogus dėl atšalimo miršta, kai vidinė kūno temperatūra nukrinta žemiau kaip 25°C.“, – rašoma LR Seimo kontrolierių įstaigos pranešime.

LRT.lt primena, kad į šalį šiemet per pasienį su Baltarusija pateko beveik 4,2 tūkst. neteisėtų migrantų, dauguma jų – irakiečiai.

Vilnius kaltina Minsko režimą migrantų srautų organizavimu ir vadina tai hibridine agresija. Dėl to šalyje paskelbta ekstremali situacija.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt