Lietuvoje

2021.09.23 11:04

Šalies vadovai pasveikino arkivyskupą metropolitą Gintarą Grušą jubiliejaus proga

atnaujinta 14.07
LRT.lt, ELTA2021.09.23 11:04

Prezidentas Gitanas Nausėda ir ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė pasveikino Jo Ekscelenciją Gintarą Grušą garbingo jubiliejaus – 60-mečio proga

„Gyvename išbandymų, skaldymosi į fragmentus laikais, kai ypač svarbu statyti tiltus tarp žmonių. Neabejoju, kad pagarbus Valstybės ir Bažnyčios bendradarbiavimas daugelyje sričių yra svarbus ir naudingas visiems Lietuvos žmonėms.

Linkiu ir toliau liudyti Ganytojo dvasią, rūpintis kiekvieno žmogaus orumu ir visa širdimi tarnauti Dievui ir Tėvynei. Sveikatos, išminties sprendžiant sudėtingus klausimus ir nesibaigiančios kantrybės Jums“, – sakoma premjerės sveikinime.

Prezidentas Gitanas Nausėda taip pat pasveikino Vilniaus Arkivyskupą Metropolitą Gintarą Grušą jubiliejaus proga.

„Jūsų tikėjimas, tarnystė ir pavyzdys šiuo nelengvu laiku yra labai svarbus vilties ženklas daugeliui žmonių. Dėkoju, Jūsų Ekscelencija, už dvasinę lyderystę ir daugybę socialinių bei labdaros iniciatyvų, kurias šiandien vykdo Bažnyčia, svariai prisidėdama prie bendrojo visuomenės gėrio“, – rašoma šalies vadovo sveikinime.

Prezidentas palinkėjo Arkivyskupui sveikatos, stiprybės ir kantrybės nelengvame, bet prasmingame ganytojiško pašaukimo kelyje.

G. Grušas gimė 1961 m. rugsėjo 23 d. Vašingtone, JAV.

2003 m. G. Grušui buvo suteiktas Šventojo Tėvo kapeliono – monsinjoro – titulas. Greta gimtosios lietuvių moka anglų, italų ir prancūzų kalbas.

2010 m. liepos 2 d. Šventasis Tėvas Benediktas XVI monsinjorą G. Grušą paskyrė Kariuomenės ordinaru. Vyskupas nominatas buvo konsekruotas 2010 m. rugsėjo 4 d. Vilniaus arkikatedroje.

2013 m. balandžio 5 d. popiežius Pranciškus paskyrė jį Vilniaus Arkivyskupu Metropolitu. Šią tarnystę pradėjo 2013 m. balandžio 23 dieną, įžengęs į Vilniaus arkivyskupo metropolito sostą.

Nuo 2014 m. spalio 28 d. G. Grušas eina Lietuvos Vyskupų Konferencijos pirmininko pareigas.

2017 m. lapkričio 20 d. išrinktas LVK Visuomenės informavimo priemonių komisijos pirmininku.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt