Lietuvoje

2021.09.23 09:56

Čmilytė-Nielsen: gali tekti svarstyti karantino sugrąžinimą

atnaujinta 10.19
Gytis Pankūnas, LRT.lt2021.09.23 09:56

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen mano, kad, jei rekomandacijų, siekiant suvaldyti koronaviruso pandemiją nepakaks, gali tekti sugrįžti prie karantino Lietuvoje.

„Visi matome nerimą keliančius skaičius. Jei dėl vienos ar kitos nuostatos vien tik rekomendacijų nepakanka, gali tekti svarstyti ir tokį grąžinimą“, – ketvirtadienį žurnalistams Seime sakė V. Čmilytė-Nielsen.

Seimo pirmininkė, paklausta apie mišraus darbo galimybę Seime, jei pandeminė situacija dar pablogėtų, teigė, kad apie tokią galimybę yra svarstoma. Vis dėlto, anot jos, neatmetamas ir nuotolinio darbo scenarijus.

„Taip, tokias galimybes (mišrų darbą – LRT.lt) svarstome, bet sveriame, ar tai prasminga investicija į IT sistema, turint galvoje, kad visgi Seimo nariai daugiausiai yra linkę dirbti gyvai, o jei jau situacija labai pablogėtų, jau esame turėję patirtį darbo nuotoliniu būdu, jei to prireiktų“, – tikino V. Čmilytė-Nielsen.

Skvernelis: atsiranda būtinybė vėl įvesti karantiną

LRT.lt primena, kad šią savaitę premjerė Ingrida Šimonytė pareiškė, jog, augant koronaviruso atvejų skaičiui Lietuvoje, Vyriausybė svarstys karantino grąžinimo galimybę. Anot jos, šio režimo reikėtų, siekiant numatyti tam tikras priemones, pavyzdžiui, privalomą kaukių dėvėjimą uždarose patalpose.

Skvernelis: su pandemija Vyriausybė nesusitvarkė

Opozicinės Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ seniūnas Saulius Skvernelis neslėpė dabartinę pandemijos valdymo situaciją vertinantis neigiamai.

„Blogai vertinu situaciją. Yra praleistas laikas, kuris buvo duotas natūraliai ir gamtos, kadangi šiltas metų laikotarpis yra palankus tą pauzę išnaudoti, kadangi virusas neplinta, bet nieko iš esmės nebuvo padaryta, kad turėtume sėkmingą vakcinacijos kampaniją, ypatingai tose rizikingose amžiaus grupėse“, – žurnalistams Seime komentavo S. Skvernelis.

Jis tikino, kad dabar atsirado karantino įvedimo būtinybė, tačiau tai, anot S. Skvernelio, tik parodo, jog valdantieji nesugebėjo susidoroti su pandemija.

„Dabar atsiranda vėl būtinybė įvesti karantiną. Tai nėra gerai, tai nėra gerai ir psichologiškai. Suprantu, kad teisinis režimas įvesti tam tikrus ribojimus kaip privalomą kaukių dėvėjimą kitoks negalimas, bet tai rodo, kad su pandemija šita Vyriausybė ir valdančioji dauguma nesusitvarkė. Skaičiai šiuo metu yra nuo 10 iki 18 kartų didesni negu pernai tuo pačiu laikotarpiu, kada mus kaltino, kad kažką Vyriausybė blogai daro arba nedaro dėl artėjančių rinkimų. Pasirodo, kad tai buvo tik politinė propaganda“, – dėstė jis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt