Lietuvoje

2021.09.23 09:00

Į Lietuvą neįleisti 24 neteisėti migrantai, apgręžta ir per pasienio punktą ėjusi kamerūnietė, pateikusi netikrą dokumentą

atnaujinta 12.35
LRT.lt2021.09.23 09:00

Per praėjusią parą, nuo trečiadienio vidurnakčio iki ketvirtadienio, pasieniečiai neleistinose vietose iš Baltarusijos neleido patekti 24 migrantams, skelbia Valstybės sienos apsaugos tarnyba.

Kelius neteisėtai patekti į Lietuvą jie rinkosi per Dzūkiją.

Antradienį VSAT pareigūnai neįsileido 19 neteisėtų migrantų. Dvi dešimtys užsieniečių į Lietuvą neįleisti ir pirmadienį.

Trečiadienį migrantai iš Baltarusijos neįleisti ties Varėnos rajonu ir Druskininkų savivaldybe. Per pastarosios teritorijoje einančią sieną su Baltarusija neteisėtai patekti į Vakarų Europą planavo pusė iš visų 24-ių neįleistųjų.

Trečiadienį ties Druskininkų savivaldybe Baltarusijos pusėje girdėjosi pabūklų šūviai. Netoliese kaimyninėje šalyje yra Gožos poligonas, todėl panašūs šaudymai čia girdimi neretai.

Trečiadienį pasieniečiai į Lietuvą patekti neleido ir užsienietei, iš Baltarusijos vykusiai per tarptautinį Medininkų kontrolės kontrolės punktą. Iš Baltarusijos, kur buvo patikrinta šios šalies pareigūnų, 27-erių Kamerūno pilietė atėjo pėsčiomis. Medininkų punkte dirbusiems pasieniečiams dokumentų kontrolei ji pateikė savo šalies pasą ir leidimą gyventi Liuksemburge. Pastarasis turėjo jai suteikti teisę į Šengeno erdvę patekti be vizos. VSAT pareigūnai nustatė, kad šis dokumentas yra klastotė. Dėl to kamerūnietė nebuvo įleista į Lietuvą ir grąžinta į Baltarusiją.

„Turėtas dokumentas yra visiška klastotė. Toks terminas naudojamas, kai tariamas dokumentas būna pagamintas asmens ar įstaigos, neturint teisės tai daryti ir bandant imituoti oficialios įstaigos išduotą dokumentą“, – skelbia VSAT.

Tarnybinių ginklų, specialiųjų priemonių ar fizinės prievartos veiksmų Lietuvos pasieniečiams ir jiems talkinantiems kariams praėjusią parą panaudoti neteko. Sienos kontrolė Lietuvos pusėje vykdoma sustiprintu režimu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt