Lietuvoje

2016.10.04 09:40

Prezidentūra: būsimos naujos koalicijos kontūrų kol kas nematyti

BNS2016.10.04 09:40

Aiškių lyderių rinkimų kampanijoje, kaip ir būsimos koalicijos kontūrų, kol kas nematyti, sako prezidentės patarėjas vidaus politikos klausimais Mindaugas Lingė.

„Aiškių lyderių nematyti šioje kampanijoje, aiškių kontūrų naujos koalicijos taip pat dar nesimato ir tai, matyt, spręs rinkėjai“, – interviu Žinių radijui antradienį sakė M.Lingė.

D.Grybauskaitės patarėjas spekuliacijomis vadino apžvalgininko Kęstučio Girniaus vertinimą, kad prezidentė prieš rinkimus akivaizdžiai reiškia antipatiją premjerui Algirdui Butkevičiui ir jo vadovaujamiems socialdemokratams.

„Prezidentė reikli, jei matomi piktnaudžiavimo, korupcijos požymiai, nebus tylima ir žiūrima. Ji visada buvo reikli, kritiška ir net buvo jaučiamas stipresnis paspaudimas buvusiai Andriaus Kubiliaus Vyriausybei“, – sakė M.Lingė.

Prezidentės patarėjas taip pat teigė, kad paties premjero reikia klausti, kas konkrečiai, anot jo, prieš rinkimus esą sąmoningai bando kenkti socialdemokratams. Premjeras A.Butkevičius praėjusią savaitę viešai pareiškė, kad vadinamasis auksinių šaukštų skandalas sąmoningai inicijuotas prieš Seimo rinkimus, tačiau kelis kartus klausiamas, kokie asmenys ar jėga galėjo inspiruoti šį skandalą, Vyriausybės vadovas neatsakė.

„Čia pasirinkta kalbėjimo tokia taktika, neva kažkas jiems trukdoma. Stiprios politinės jėgos rinkimų kampaniją labiau linkusios statyti ant gebėjimo įrodyti, kad mes galime, turime jėgų, potencialo toliau valdyti ar perimti valdymą, o ne apkaltinti, kad jiems kas nors kaip nors trukdo ir kurti sąmokslo teorijas“, – premjero pasisakymus komentavo M.Lingė.

Seimo rinkimai vyks šį sekmadienį, spalio 9 dieną.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.