Naujienų srautas

Lietuvoje2016.10.03 17:22

Užsienio reikalų viceministras pabrėžė EHU svarbą ugdant būsimus Baltarusijos lyderius

LRT.lt 2016.10.03 17:22

Užsienio reikalų viceministras Neris Germanas Europos humanitarinio universiteto (EHU) 2016–2017 mokslo metų atidarymo renginyje studentams linkėjo prasmingų akademinių metų ir pabrėžė universiteto svarbą ugdant būsimus Baltarusijos lyderius bei stiprinant Baltarusijos ir Europos Sąjungos ryšius.

„EHU – tai baltarusiškas universitetas, kurio misija – ne tik ugdyti ateities lyderius, kritiškai mąstančias, kūrybingas ir atsakingas asmenybes įvairiose gyvenimo srityse, bet kartu stiprinti Baltarusijos ryšius su Europos Sąjunga. Mes palaikome ir remiame universitetą bei kviečiame kitus užsienio donorus tai daryti“, – sakė N. Germanas Vilniuje spalio 3 dieną vykusiame renginyje.

Mokslo metų atidarymo šventėje taip pat dalyvavo ir sveikinimo žodžius studentams ir akademinei bendruomenei tarė EHU prezidentas Anatolijus Michailovas, pareigas pradedantis eiti naujasis laikinasis EHU rektorius Joergenas Joergensenas, Lietuvos Seimo narė Marija Aušrinė Pavilionienė, universiteto absolventai bei kiti svečiai, rašoma URM pranešime spaudai.

1992 m. įkurtas EHU buvo daugiau nei dešimtmetį Minske veikęs vienintelis privatus universitetas, turėjęs valstybės pripažintą statusą. 2004 m. vasarą dėl Baltarusijos valdžios sudaromų kliūčių EHU buvo priverstas nutraukti savo veiklą Minske. 2005 m. dėl Lietuvos vyriausybės, Europos Komisijos, kitų valstybių vyriausybių, visuomeninių JAV fondų ir organizacijų politinės valios EHU veikla buvo atnaujinta perkėlus jį į Vilnių. Lietuva remia šį universitetą nuo pat jo įsikūrimo Vilniuje. Užsienio reikalų ministerija šiais metais kartu su Europos Komisija Vilniuje organizavo EHU aukšto lygio donorų konferenciją, skirtą universiteto 10-mečiui Lietuvoje paminėti.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi