Lietuvoje

2021.09.22 12:00

Dulkys apie būsimus ribojimų svarstymus: galbūt pokyčių reikia ir renginiams uždarose erdvėse

atnaujinta 12.22
Šarūnas Nekrošius, LRT.lt2021.09.22 12:00

Ministrų kabinetas trečiadienį tarsis dėl naujo karantino įvedimo šalyje, o prieš posėdį sveikatos apsaugos ministras neatmeta, kad gali būti diskutuojama ne tik apie kaukes, bet ir apie didesnius renginius uždarose patalpose.

Svarstys dėl galimų ribojimų ir renginiams

„Mes turėsime diskusiją apie kaukių nešiojimo rekomendacijas, o galbūt privalomumą uždarose erdvėse. Galbūt reikia pokyčių dėl reikalavimų renginiams uždarose erdvėse, gal padiskutuosime, ką galime padaryti švietime“, – prieš Vyriausybės pasitarimą sakė sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

Anot jo, dideliems renginiams uždarose erdvėse galbūt taip pat reikėtų nustatyti papildomų griežtesnių priemonių, bet jų tikrai nereikėtų uždaryti.

„Galbūt kino teatruose, pavyzdžiui, ne rekomenduoti, o sakyti, kad kaukės yra privalomos. Galbūt renginiams nuo tam tikro žmonių skaičiaus įvesti srautų ir vietų užpildymo skaičius. Tokie gana įprasti srautų valdymo dalykai“, – sako ministras.

A. Dulkys pabrėžia, kad, matant pastarųjų savaičių skaičius, tam tikrų pokyčių imtis yra būtina.

„Kokiu mastu, tai dar pasitarsime, bet iš principo pokyčių tam tikrų tikrai reikia“, – sakė A. Dulkys.

Bet ar būtų vietų, kuriose kaukių dėvėjimas netaps privalomas, ministras dar nedetalizavo.

„Dabar tikrai nenorėčiau leistis į platesnes diskusijas, mes nustatysime, šiandien svarbu susitarti dėl pagrindinių principų“, – apie tai, kur kaukių uždarose erdvėse galbūt nereiktų, plačiau nekomentavo ministras.

Ketina skatinti šeimos gydytojus

Pasak ministro, matoma įvairių situacijų – vieni kaukes dėvi, kiti – akivaizdžiai jų nenešioja.

Kalbėdamas apie naujausius ministerijos sprendimus, kaip skatinti skiepijimąsi, ministras pabrėžia, kad kai kurie sprendimai pasiteisino, kiti – iš dalies pasiteisino, tačiau sulaukė daug neigiamos reakcijos viešojoje erdvėje, nors pati akcija, pasak A. Dulkio, atrodytų gana naudinga.

Jis pabrėžė, kad artimiausiu metu planuojama skatinti šeimos gydytojus, kurie padėtų įkalbėti pasiskiepyti gyventojus, ypač vyresniosios kartos.

„Mes pabandėme akciją su laiškanešiais ir slaugytojomis, į tai įsitraukia vis daugiau savivaldybių. Kitas dalykas – galbūt svarstysime didesnes skatinamąsias priemones šeimos gydytojams, nes būtent nuo jų pokalbio rezultato priklauso skiepijimosi mastas. Toliau plėsime mobilių brigadų darbą, kad jos vyktų ir siūlytų tą skiepijimą, nepaisant to, kad tas žmogus pats ir nesiregistruoja“, – sakė A. Dulkys.

Dulkys: su pandemija gyvensime ir 2022 metais

Ministras tikina – naujausi tyrimai rodo, jog su koronavirusu visas pasaulis dar turės tikrai gyventi ir 2022 metais, o žiemos mėnesiai gali būti vėl labai sudėtingi.

„Turime žiūrėti kompleksiškai. <...> Kalbame apie vienkartinį įtikinimą skiepytis, nes virusas atėjo ir naujausios prognozės rodo, kad su juo gyvensime ir 2022 metais. Iki metų pabaigos visame pasaulyje pasiskiepys apie 35 proc. žmonių, reiškia, mūsų laukia mažiausiai 4 sunkūs mėnesiai nuo gruodžio visame pasaulyje. Virusas mutuos tarp nepasiskiepijusių ir toliau kels grėsmių“, – teigia ministras.

LRT.lt primena, kad susitikimo išvakarėse premjerė Ingrida Šimonytė sakė, jog numatoma neformali ministrų diskusija, ką daryti, kad daugiau žmonių skiepytųsi nuo COVID-19 ir kiek nors būtų suvaldyta naujų užsikrėtimo atvejų plėtra, o „sveikatos sistema atlaikytų šitą neskiepytųjų pandemiją“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt