captcha

Jūsų klausimas priimtas

Lietuvos karininkas padės valdyti migracijos krizę Egėjo jūroje

Lietuva prisideda prie NATO pastangų Egėjo jūros regione valdant migracijos krizę ir skiria tam Lietuvos karininką. Spalio–gruodžio mėnesiais  Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų karininkas tarnaus NATO nuolatinės parengties kovinių laivų 2-ios grupės (angl. SNMG2) štabe. Čia jis eis kovinės pamainos vyresniojo karininko pareigas, rašoma KAM pranešime spaudai.
Reuters/Scanpix nuotr.
Reuters/Scanpix nuotr.

Šiuo metu NATO nuolatinės parengties kovinių laivų 2-ios grupės laivai dalyvauja NATO veikloje Egėjo jūroje. Turkijos ir Graikijos teritoriniuose vandenyse jie vykdo nelegalios migracijos tinklų aktyvumo jūroje žvalgybą, stebėjimą ir priežiūrą ir taip prisideda prie Turkijos ir Graikijos ir Europos Sąjungos pasienio apsaugos bendradarbiavimo koordinavimo agentūros  „Frontex“ pastangų valdant migracijos krizę šiame regione.

NATO SNMG2 štabo pagrindą sudaro Vokietijos karinių jūrų pajėgų personalas. Junginio štabas yra įsikūręs Nyderlandų karališkojo karo laivyno fregatoje HNLMS „De Ruyter“,  jame iki gruodži ir tarnaus Lietuvos karininkas.

Tai pirmas toks Lietuvos indėlis NATO pastangoms kovojant su pabėgėlių ir migrantų krize Egėjo jūroje. Šiuo metu dar trys Lietuvos karininkai dalyvauja Europos Sąjungos operacijoje Viduržemio jūroje „Sophia“, kurios tikslas užkirsti kelią nelegaliam žmonių gabenimui iš Šiaurės Afrikos.

NATO nuolatinės parengties kovinių laivų 2-ios grupės  laivai Egėjo jūroje buvo dislokuoti 2016 m. kovą, atsižvelgus į Vokietijos, Graikijos ir Turkijos prašymą  prisidėti prie tarptautinių pastangų valdant pabėgėlių ir migrantų krizę, siekiant užkirsti kelią neteisėtam judėjimui ir migracijai Egėjo jūroje.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...