Naujienų srautas

Lietuvoje2016.10.03 15:06

Nepaprastas lietuvių balsavimas Italijoje: dalį rinkėjų pasiekė neantspauduoti biuleteniai

Dalis Italijos lietuvių, norėjusių Seimo rinkimuose iš anksto balsuoti paštu, atidžiai apžiūrėję gautus biuletenius pastebėjo, kad šie ne tokie, kokie turėtų būti. Ant jų nėra Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) antspaudų, privalomų ant biuletenių. VRK sako, kad įvyko netyčinė klaida ir kad išimties tvarka Italijos lietuvių atsiųsti neantspauduoti biuleteniai irgi galios.

Gavo neantspauduotus biuletenius

„Praėjusią savaitę sulaukiau Seimo narių rinkimų biuletenio. Vakar www.itlietuviai.lt „Facebook“ paskyroje pamačiau informaciją, raginančią pasitikrinti, ar mūsų biuleteniai – su Apylinkės rinkimų komisijos ar Vyriausiosios rinkimų komisijos antspaudu. Pasirodo, mano – neantspauduotas, kaip supratau iš įvairių komentarų internete, kitų Italijos lietuvių – taip pat ne. Kol kas nesulaukėme jokio Ambasados paaiškinimo. O laiko balsuoti turime tik iki spalio 9 d. imtinai. Kaip nutiko toks nesusipratimas, nesuprantama, ypač žinant, kokie šie rinkimai yra svarbūs išeivijos lietuviams“, – rašoma Italijos lietuvės laiške, atsiųstame portalui 15min.

Apsilankius oficialiame Lietuvos ambasados Italijoje puslapyje, jokios informacijos nepavyko rasti. Tiesa, „Itlietuviai.it“ „Facebook“ paskyroje išties cituojamas Lietuvos ambasados Italijoje pranešimas apie per klaidą išsiųstus neantspauduotus biuletenius. Juos gavę asmenys raginami skubiai elektroniniu paštu susisiekti su ambasada, kad būtų išsiųsti nauji biuleteniai.

VRK ramina: suskaičiuoti bus visų balsai

Už balsavimą užsienyje atsakingas VRK darbuotojas Mindaugas Skačkauskas 15min patvirtino, kad dalis Italijos lietuvių išties gavo neantspauduotus Seimo rinkimų balsavimo biuletenius.

Jo teigimu, to priežastis – žmogiškas balsavimo komisijos neapsižiūrėjimas, o išsiųstų neantspauduotų biuletenių skaičius nėra didelis – apie dvidešimt.

„Kaip mums paaiškino ambasados Italijoje balsavimo komisijos pirmininkas, yra keliolika, iki dvidešimt maždaug, gal dvidešimt keli tokie biuleteniai. Visai nedaug. Tie, kurie susisiekė su ambasada Italijoje, jiems buvo persiųsti iš naujo rinkimų dokumentai. Bet dalis nesusisiekė ir tiesiog išsiuntė tuos neantspauduotus rinkimų biuletenius“, – sakė M. Skačkauskas.

Pasak VRK darbuotojo, įvertinusi situaciją VRK nutarė nurodyti rinkimų komisijai Italijoje galiojančiais laikyti ir neantspauduotus biuletenius, gautus paštu. Tokius biuletenius gavę lietuviai, kurie dar nesikreipė dėl naujų biuletenių atsiuntimo, gali nebesivarginti ir tiesiog balsuoti išsiųsdami gautą biuletenį.

„Kadangi čia yra būtent balsavimo komisijos klaida dėl neapdairumo, mes nurodėme, kad kai skaičiuos balsus, juos laikyti galiojančiais. Nes čia toks ekstra atvejis, ir mes pasitikime rinkėjais, kad nieko blogo ten nenutiks. Rinkėjų, gavusių neantspauduotus biuletenius, nėra daug. Norime nuraminti tuos rinkėjus, kad tikrai jų balsai bus įskaičiuoti", – teigė M. Skačkauskas.

VRK narys pažymėjo, kad net ir neturintys atspaudų balsavimo biuleteniai yra tikri, su visomis apsaugos priemonėmis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi