Lietuvoje

2021.09.22 06:55

Landsbergis Niujorke su Irako užsienio reikalų ministru aptarė pasiektą pažangą migracijos klausimais

ELTA2021.09.22 06:55

Antradienį Niujorke užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitikime su Irako užsienio reikalų ministru Fuadu Husseinu aptarė pasiektą pažangą migracijos klausimais ir neteisėtai į Lietuvą atvykusių migrantų grąžinimo į Iraką procesą. Pasak pranešimo, ministras G. Landsbergis pabrėžė būtinybę toliau suspenduoti Irako oro linijų skrydžius į Baltarusiją.

Kalbėdami apie šaltojo sezono iššūkius į Lietuvos teritoriją patekusiems migrantams, ministrai sutarė toliau rengti Irako užsienio reikalų ministerijos konsulines misijas Lietuvoje, kurių metu išduodami nelegaliai Lietuvos sieną kirtusių asmenų kelionės dokumentai bei padedama jiems sugrįžti į savo šalį. Artimiausia misija turėtų vykti rugsėjo pabaigoje.

„Bendradarbiavimas su Iraku savanoriško irakiečių grįžimo klausimais vyksta sklandžiai, tačiau norime aktyvesnės Irako pagalbos priimant savo piliečius, kurių prašymai dėl prieglobsčio atmesti ir kurie būtų priverstinai išsiunčiami iš Lietuvos”, – sakė ministras G. Landsbergis.

Susitikime G. Landsbergis pabrėžė, kad Lietuva remia Irako vyriausybės pastangas, siekiant stabilumo ir demokratijos šalyje bei įgyvendinant socialines, ekonomines reformas.

Trečią kartą šiemet su Irako užsienio reikalų ministru susitikęs G. Landsbergis taip pat pakvietė savo kolegą apsilankyti Lietuvoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Ruduo Vilniuje
COVID-19 TRUMPAI