Lietuvoje

2021.09.22 10:29

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centrą purto nesutarimai: darbuotojai teigia patiriantys mobingą

Radvilė Rumšienė, LRT.lt2021.09.22 10:29

Permainas išgyvenantį Klaipėdos kultūrų komunikacijų centrą (KKKC) krečia ir vidinės bėdos. Tai, jog pastaruoju metu iš darbo šioje įstaigoje traukiasi ne vienas darbuotojas, gali būti tik ledkalnio viršūnė. Darbuotojų grupė miesto valdžiai išplatino laišką, kuriame pasakoja apie šį meno centrą sukausčiusią įtampą, atskleidžia mobingo prieš darbuotojus elementų bei kritikuoja naująją įstaigos vadovybę dėl „menkos kompetencijos“. Tačiau KKKC vadovas mano priešingai – kad tai vadovybė yra darbuotojų taikinys.

Darbuotojai kreipėsi į miesto valdžią

KKKC uostamiestyje jau kurį laiką dažnai linksniuojamas pokalbiuose ne tik apie meną. LRT.lt jau skelbė, kad daug dėmesio KKKC susilaukė tuomet, kai šiai įstaigai buvo ieškoma naujo vadovo.

Kas stos už šiuolaikinio meno centro funkciją Klaipėdoje ir regione atliekančios įstaigos šturvalo, paaiškėjo tik surengus tris konkursus. KKKC vadovu tapo dukart šio posto siekęs buvęs Klaipėdos priklausomybės ligų centro vadovas Liudas Andrikis.

Tai, jog konkursą vadovo pareigoms užimti laimėjo būtent šis kandidatas, dalį kultūros bendruomenės nustebino. Būta svarstymų, ar iki šio posto kurį laiką kultūriniame lauke išskirtinai nesužibėjęs L. Andrikis iš tiesų pats tinkamiausias žmogus eiti šias pareigas.

Tačiau dar vasaros pabaigoje LRT.lt kalbintas L. Andrikis atrodė nusiteikęs ryžtingai, nebuvo linkęs sureikšminti buvusių nesklandumų ir tvirtino ieškantis kalbos su įstaigos komanda, turintis išsikėlęs tikslų, kurių sieks. Tuomet situaciją įstaigoje jos vadovas apibūdino kaip besistabilizuojančią.

Vis dėlto panašu, kad padėtis suprastėjo – pirmadienį Klaipėdos valdžiai buvo išplatintas KKKC darbuotojų grupės pasirašytas laiškas dėl KKKC vadovo L. Andrikio ir KKKC vadovo pavaduotojo kultūrinei veiklai Akmio Lomsargio veiksmų.

Pasakoja patiriantys bauginimų, žeminimą

„Vadovas ir pavaduotojas, siekdami įtvirtinti savo lyderio poziciją ir viršenybę, menkina KKKC darbuotojų orumą, nekonstruktyviai kritikuoja, darbuotojų pasiekimai nuvertinami: nepasitikima darbuotojų kompetencija, profesionalumu, kai kurie darbuotojai vadinami melagiais, baugina: „geriau jokių darbuotojų, nei probleminiai“, „kas konfliktuos, negaus priedų“, į pasitarimus nekviečiami kolegos, kurių tiesioginės funkcijos susijusios su aptariama veikla, per susirinkimus darbuotojų nuomonė ignoruojama, atmetama, o neigiama nuomonė (kad ir argumentuota) vadovų traktuojama kaip nenoras KKKC veikloje taikyti naujoves, pasipriešinimas, darbuotojų nusistatymas prieš vadovus“, – apie įvykius darbe laiške dėsto KKKC darbuotojai.

„Geriau jokių darbuotojų, nei probleminiai“, „kas konfliktuos, negaus priedų“

KKKC darbuotojų grupė

Teigiama, kad nuo rugpjūčio pabaigos iki rugsėjo vidurio 4 KKKC kultūrinės veiklos vadybininkai nusprendė išeiti iš darbo ir pateikė prašymus. Tai padaryti esą paskatino kai kurie įstaigos vadovo ir jo pavaduotojo poelgiai, veiksmai bei pasisakymai, kuriuose galima įžvelgti mobingo darbe apraiškas. Pastebima ir tai, kad liepą darbą palikti nusprendė ir dar viena įstaigos darbuotoja. Tai esą nutiko po pokalbio su KKKC vadovu.

„Prašymus išeiti iš darbo pateikė darbuotojai, kurie KKKC yra išdirbę 10 metų arba turi ilgametę profesinės veiklos patirtį. Su kai kuriais darbuotojais nebuvo pokalbio išsiaiškinti išėjimo iš darbo priežastį“, – akcentuojama uostamiesčio valdžiai adresuotame laiške.

Reakcijos tikintys sulaukti įstaigos darbuotojai akcentuoja ir tai, jog vadovybės darbo metodai yra paremti vienpusiu bendradarbiavimu, vienareikšmiškai vertikalia, griežta hierarchija, subordinacija ir perdėta kontrole paremta struktūra.

Laiške aprašomas tarp KKKC vadovo pavaduotojo ir darbuotojos nutikęs incidentas, kurio metu, kaip teigiama, kilo didelė įtampa, susidarė asmens orumą žeminanti ir darbuotojo emocinį saugumą mažinanti situacija.

Apie įvykį darbuotoja pranešė įstaigos vadovui, kuris inicijavo susitikimą su ja, tačiau, panašu, pokalbis klostėsi ne itin sklandžiai.

„Pokalbio metu, darbuotojai prakalbus apie pavaduotojo elgesį ir psichologinį smurtą naudojantis padėtimi jos atžvilgiu, vadovas pabrėžė, kad čia svarbiausia yra hierarchija ir bet koks klausimų uždavimas ar noras išsiaiškinti užduotis yra ir bus traktuojamas kaip grubus darbo pažeidimas, teigė, kad darbuotoja išsigalvoja, ne taip interpretuoja situacijas, teigė, kad pati yra kalta“, – rašoma laiške.

Bet koks klausimų uždavimas ar noras išsiaiškinti užduotis yra ir bus traktuojamas kaip grubus darbo pažeidimas.

KKKC darbuotojų grupė

Pasakoja susidūrę su menkinimu

Vardo ir pavardės LRT.lt prašiusi neatskleisti darbą paliekanti KKKC darbuotoja pasakojo, jog šios įstaigos darbuotojai ne kartą susidūrė su naujosios vadovybės bandymais menkinti klausimus keliančius darbuotojus ir jų kompetenciją.

„Menkinimas yra nuolatinis. Aš tikrai žinau darbuotojų, kuriems tiesiai šviesiai buvo sakoma, kad jie yra melagiai, kad jie yra nekompetentingi. Žmonės pusę metų dirbo be vadovo ir ištempė šią įstaigą. Tai yra labai neteisinga ir nesąžininga menkinti mūsų kompetenciją, kai iš išorės mes girdime, kad įstaiga puikiai funkcionavo ir buvo labai aukštai vertinama. Kalbėti, kad darbuotojai stokoja kompetencijų, manau, yra neteisinga ir tai yra visiškas šmeižtas. Tai yra netiesa“, – pastebėjo darbuotoja.

Kaip itin nemalonią patirtį kalbinti darbuotojai akcentuoja susirinkimuose buvusį reikalavimą reflektuoti apie pozityvius dalykus įstaigoje, net ir tuomet, kai esą dėl daugybės problemų, su kuriomis susiduriama dirbant, žmonės neturėdavo kuo pasidalyti. Darbuotojai, anot jų pačių, jausdavosi verčiami, imdavo tvyroti įtampa.

KKKC paliekanti Vida Narveišytė pasakojo, kad įstaigoje dirbti pradėjo balandį, kai L. Andrikis dar nebuvo patvirtintas naujuoju vadovu.

„Aš pradėjau dirbti ir radau kolektyvą, kuris buvo labai darnus“, – tai, jog iki pasikeičiant vadovybei KKKC nebuvo chaoso, prisiminė pašnekovė.

V. Narveišytės teigimu, darbuotojai permainoms nesipriešina, tačiau iki šiol jokių permainų KKKC neatsirado, išskyrus tai, jog pastebimai trupa įstaigos komanda.

Pašnekovė pastebėjo, kad KKKC vadovybės pažadai dėl to, jog kritikuojantys darbuotojai negaus darbo užmokesčio priedų, virto realybe. Darbuotojai stebėjosi, jog priedai buvo skirti tiems, kurie nepatogių klausimų nekelia, tačiau dar nė nėra įveikę bandomojo laikotarpio, o tie darbuotojai, kurie suabejoję vadovybės sprendimais apie tai prabilo garsiai, priedų nesulaukė.

Aš tikrai žinau darbuotojų, kuriems tiesiai šviesiai buvo sakoma, kad jie yra melagiai, kad jie yra nekompetentingi.

KKKC darbuotoja

Stebina darbo metodai, kompetencijos

Darbuotojus stebina ir baugina ne tik nepavydėtina emocinė atmosfera įstaigoje, bet ir tai, jog darbuotojai pasigenda naujojo įstaigos vadovo L. Andrikio strategijos ir vizijos, kokiu keliu turėtų žengti KKKC.

Akcentuojama ir tai, jog vadovo pavaduotojas kultūrinei veiklai buvo išrinktas iš vieno kandidato, nors būta pasiūlymų konkursą skelbti iš naujo, nes laimėjęs kandidatas esą neturėjo jokios patirties šiuolaikinio meno srityje.

Darbuotojai kritikuoja ir įstaigos vadovybės sprendimą atsisakyti dizainerio etato, o toks žmogus KKKC yra itin svarbus, kai rengiamos parodos, taigi kai kuriems darbuotojams išaugo darbo krūvis, nes dizainerio darbus vis tiek reikėjo atlikti.

Klausimus dėl įstaigos veiklos keliančius darbuotojus glumina ir KKKC vadovybės planai, kuriais ketinama prisikviesti pirmakursius lankytis čia vykstančiuose renginiuose. Vienas būdų – vilioti nuolaidomis gėrimui šalia esančioje kavinėje.

„Nuolat pasikartojanti netinkama įstaigos vadovo ir pavaduotojo veiksmų visuma žeidžia KKKC darbuotojų orumą, priverčia abejoti savo gebėjimais, sukelia įtampą ir užkerta kelią sklandžiam pareigų vykdymui – ir tai gali būti priežastys, neigiamai veikiančios karjeros galimybes. Tokia savijauta neigiamai atsiliepia ir asmeniniam darbuotojų gyvenimui“, – rašoma laiške.

Darbuotojų nuomone, naujoji įstaigos vadovybė griebiasi autokratinių valdymo metodų ir nuolat akcentuodavo, jog įstaigoje yra hierarchija ir darbuotojai privalo paklusti vadovų nurodymams, tad keičiantis valdžiai buvę pažadai ir viltys apie komandinį darbą – tiesiog sudužo.

Akcentuojama ir tai, kad šiuo metu susiklosčiusi situacija bei ne itin sėkmingi vadovavimo įstaigai metodai, sunkina numatytų projektų įgyvendinimą, susiduriama su daugybe iššūkių dėl netinkamai paskirstytų darbų, tad neabejojama, kad ateityje tai gali paveikti ir galutinį darbo rezultatą.

KKKC vadovas L. Andrikis mano pats patiriantis puolimą

Kritikos sulaukęs KKKC vadovas L. Andrikis apie darbuotojų grupės pasirašytą ir išplatintą laišką sužinojo iš LRT.lt ir tai jam buvo staigmena. Vis dėlto vadovas negailėjo kritikos savo komandai.

„Yra tam tikros netvarkos organizacijoje. Tikėjausi, kad tai bus kultūrinė, kultūringa įstaiga. Iš tikrųjų taip nėra. Trūksta kultūros viduje. Dabar yra įtampos tarp personalo, bandome spręsti. Viskas evoliucionuoja, išsivysto. Pokyčiams reikia laiko“, – aiškino L. Andrikis.

Tiesa, apie tam tikras situacijas darbe L. Andrikis neslėpė diskutavęs su savo pavaduotoju A. Lomsargiu, turi ir jo rašytinį paaiškinimą.

Tikėjausi, kad tai bus kultūrinė, kultūringa įstaiga. Iš tikrųjų taip nėra.

L. Andrikis

Tačiau KKKC vadovas šioje situacijoje mato ne įstaigos vadovybės mobingą, nukreiptą prieš darbuotojus, o atvirkščiai – vadovybė yra darbuotojų taikinys.

„Kas yra mobingas? Ilgalaikis, nuoseklus puolimas ir panašu, kad tokį metodą pasirinkę darbuotojai veikia nuo seniai, kai buvo atsikratoma darbuotojais dar iki pasikeičiant vadovams ir dabar ta praktika naudojama. Vos ne reguliariai gaunu tam tikrus raštus iš darbuotojų, kurie prasilenkia su subordinacijos principu, darbo etika ir tiesiog yra pastovus trukdymas darbui“, – savo versiją dėstė L. Andrikis.

Tokia seniau dirbančiųjų taktika, pasak L. Andrikio, yra taikoma prieš naujai ateinančius darbuotojus, buvo nukreipta prieš jį patį, taip pat ir prieš vadovo pavaduotoją.

„Man atrodo, kad organizacija serga. Šiuo metu, tikriausiai, vyksta paskutinis karščiavimas. Ir kai bus iškarščiuota, išprakaituota, kūnas bus atsinaujinęs“, – palygino pašnekovas.

Vadovas neatmeta, jog naudodami mobingą ir puldami įstaigos vadovybę problemas į viešumą keliantys darbuotojai taip dangsto žemą savo kompetenciją.

Paklaustas, ar darbuotojų pasakojimai apie tai, jog kai kurie buvo vadinami melagiais, o kritikuojantiems pažadėta neskirti priedų – fantazijos, L. Andrikis neskubėjo komentuoti. Anot jo, reikėtų įsigilinti, kas konkrečiai tuo buvo turima omenyje ir kokiame kontekste tai galėjo nuskambėti.

„Yra darbuotojų, kurie yra aukšto profesionalumo, bet yra darbuotojų, kurių kompetencija labai abejoju“, – pabrėžė L. Andrikis ir neslėpė, jog su dalimi esą menkos kompetencijos darbuotojų teks atsisveikinti.

Tiesa, nors į miesto valdžios dėmesį bandantys atkreipti darbuotojai kritikos negaili ir L. Andrikio pavaduotojui A. Lomsargiui, tačiau pats KKKC vadovo pavaduotojo kompetencija ir darbu yra patenkintas.

„Džiaugiuosi, kad toks žmogus kreipėsi. Su tokiomis kompetencijomis, racionaliniu, logišku, mąstymu, stipriai padeda gerinti padėtį organizacijoje“, – patikino L. Andrikis.

Paklaustas, kodėl priėmė darbuotojus nustebinusį sprendimą panaikinti dizainerio pareigybę, L. Andrikis aiškino, kad taip pasielgta dėl to, jog buvo susiklosčiusi įtempta situacija ir trūko vadybininko, kuris galėtų dirbti su tuomet dar ruošiama paroda, tad buvo nuspręsta pakeisti dizainerio pareigybę ir priimti kultūros vadybininką.

Šiuo metu, tikriausiai, vyksta paskutinis karščiavimas. Ir kai bus iškarščiuota, išprakaituota, kūnas bus atsinaujinęs.

L. Andrikis


Meras žada pasikalbėti su vadovu ir bendruomene

KKKC darbuotojų komandos kreipimosi sulaukęs Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas į pranešimą apie miestui pavaldžioje įstaigoje galimą mobingą reaguoja ramiai ir žada situaciją aptarti su kritikuojamu vadovu.

Tiesa, tuo pačiu V. Grubliauskas akcentuoja, kad tai yra ne pirmas KKKC darbuotojų skundas dėl procesų šioje įstaigoje – kritikos esą sulaukdavo ir ankstesni vadovai.

„Kažkaip šitoje įstaigoje tas jau nebe naujiena. Tiek dirbant senajam vadovui Ignui Kazakevičiui buvo skundų ir teko susitikti tiek su pačiu vadovu keletą kartų, su pačiomis bendruomenėmis keletą kartų. Tiek laikinosios vadovės atžvilgiu buvo tų skundų ir dabar vėl tų skundų yra. Kadangi tai toks laiškas visiems be konkretaus adresato, tai tikrai neignoruodamas jo perskaičiau, susipažinau, pabendrausiu su vadovu ir bendruomenės atstovais“, – dėstė V. Grubliauskas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt