Naujienų srautas

Lietuvoje2016.10.03 08:28

Prezidentė pasveikino Vokietiją 26-ųjų Vokietijos suvienijimo metininių proga

LRT.lt 2016.10.03 08:28

Prezidentė Dalia Grybauskaitė savo ir visų Lietuvos žmonių vardu pasveikino Vokietijos prezidentą Joachimą Gaucką su šalies nacionaline švente – Vienybės diena – bei 26-iomis Vokietijos suvienijimo metinėmis.

Šalies vadovės teigimu, šio minėjimo prasmė ypač svarbi ir šiandien, kai Europa susiduria su daugeriopais iššūkiais, pirmiausia išbandančiais būtent mūsų vienybę. Tūkstantinė minia Berlyne lemtingą naktį 1990 m. liudijo naują – sutarimo ir dialogo, laisvės ir demokratijos – kelią ne tik Vokietijos žmonėms, bet ir visiems europiečiams.

Pasak prezidentės, Vokietija ėmėsi sudėtingo, bet būtino darbo, kad Europa būtų vieninga, kad jos neskaldytų dirbtinės ar agresyvios sienos.

„Jūsų šalies pastangos, lyderystė ir pavyzdys stiprinant mūsų žemyno solidarumą, remiant demokratinį judėjimą Europoje ir jos kaimynystėje yra ypač vertinami Jūsų šalies valstybių partnerių, tarp jų ir Lietuvos piliečių, asmeniškai jautusių Vokietijos žmonių paramą mūsų laisvai ir nepriklausomai valstybei“, – rašoma šalies vadovės sveikinime.

Šiais metais minimos dvidešimt penktosios atkurtų Lietuvos ir Vokietijos diplomatinių santykių metinės. Prezidentės teigimu, visus šiuos metus Lietuva ir Vokietija, kaip patikimos partnerės ir sąjungininkės, sėkmingai plėtoja abipusiu supratimu, pagarba bei parama grįstą bendradarbiavimą.

„Vokietijos balsas svarbiausiais mūsų žemyno, taip pat ir tarptautinės darbotvarkės klausimais išlieka ypač reikšmingas, primenantis mus jungiančių europietiškų vertybių ir principų prasmę. Naudodamasi galimybe, nuoširdžiai linkiu visiems Vokietijos žmonėms stiprybės puoselėjant modernios Vokietijos dvasią, ištikimybę demokratijai ir laisvei“, – rašoma sveikinime.

Prezidentė Vokietijos vadovui palinkėjo stiprios sveikatos, laimės ir visokeriopos sėkmės, o Vokietijai ir visiems jos žmonėms – klestėjimo, saugumo, santarvės ir vienybės.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi