Lietuvoje

2016.10.03 15:43

Teismas vėl atverčia Sausio 13-osios bylą

Rūta Kupetytė, LRT RADIJAS, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2016.10.03 15:43

Vilniaus apygardos teismas po pertraukos vėl grįžta prie Sausio 13-osios bylos. Pasak teismo atstovų, toliau bus apklausinėjami liudytojai.

Sausio 13-osios bylą nagrinėjantis Vilniaus apygardos teismas birželį paskelbė keturių mėnesių pertrauką. Tokia pertrauka paskelbta dėl advokatų, prokurorų, teisėjų atostogų. 

Sausio mėnesį posėdžius pradėjęs teismas jau apklausė apie pusantro šimto liudytojų, iš viso jų šioje byloję – apie tūkstantis. 

Teismui grįžus prie Sausio 13-osios bylos nagrinėjimo, aiškėja, kad procese galbūt nori dalyvauti daugiau kaltinamųjų. Tai pareiškė vienintelio Lietuvoje suimto Rusijos piliečio Jurijaus Melio gynėja.

Esą į ją kreipėsi Karaliaučiuje gyvenantys asmenys, sulaukę kaltinimų Sausio 13-osios byloje. Tačiau nei asmenų pavardžių, nei kiek yra tokių, advokatė neatskleidžia. Tik patikslino, kad šie asmenys į Lietuvą turbūt neatvyktų, o tik nori stebėti posėdžių transliacijas internetu.

Sausio 13-osios byloje dėl karo nusikaltimų ir nusikaltimų žmoniškumui teisiama per 60 asmenų, dauguma iš jų teisiami už akių, nes slapstosi Rusijoje arba Baltarusijoje. 

1991 metų sausio 13-osios naktį Sovietų Sąjungos kariniams daliniams šturmuojant Vilniaus televizijos bokštą bei Radijo ir televizijos komiteto pastatą žuvo 14 žmonių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt