Lietuvoje

2021.09.21 10:48

Raudonasis Kryžius: noras padėti migrantų šeimoms džiugina, tačiau daug ko trūksta

atnaujinta 11.08
BNS2021.09.21 10:48

Žmonių ir verslo noras padėti migrantų šeimoms džiugina, tačiau atvykėliams dar daug ko trūksta, teigia Lietuvos Raudonojo Kryžiaus vadovė Kristina Meidė.

„Aukojantys žmonės ir verslai nemato, su kokiu džiaugsmu yra priimama kiekviena dovana, itin laukiami būtiniausius poreikius išpildantys daiktai, tokie kaip higienos priemonės, šilta apranga ir avalynė, gardesnis maistas vaikams. Užvis labiausiai dėmesio ir užsiėmimų yra pasiilgę vaikai – jie džiaugiasi kiekvienu pieštuku ar spalvinimo knygele“, – antradienį paskelbtame pranešime spaudai teigė K. Meidė.

Jos teigimu, kai kurios paramos, pavyzdžiui, drabužių, rinkimas šiuo metu yra pristabdytas, tačiau laukiama parama kasdieniams migrantų poreikiams patenkinti, reikmenys vaikų užimtumui.

Šiuo metu į didesnes stovyklas perkeliamiems migrantams trūksta daugelio daiktų: buities rakandų, arbatinukų, skalbimo ir tvarkymosi priemonių, nuolat reikia maistelio ir sauskelnių kūdikiams, teigia Raudonasis Kryžius.

„Eckes-Granini Lietuva“ migrantų vaikams padovanojo daugiau nei 21 tūkst. pakelių sulčių

Verslas tiesia pagalbos ranką Lietuvoje atsidūrusioms migrantų šeimoms – didžiausia Lietuvoje sulčių gamintoja „Eckes-Granini Lietuva“ migrantų stovyklose besiglaudžiantiems vaikams padovanojo daugiau nei 21 tūkst. pakelių sulčių.

Šiuo metu Lietuvoje prisiglaudę per 1000 migrantų vaikų iki 16 metų, iš jų 600 – iki 10 metų amžiaus. Parama skiriama ir iš Afganistano parskraidintoms Lietuvos kariams talkinusioms afganistaniečių vertėjų šeimoms – jose vaikų yra apie 120.

„Kolega vienoje žinių laidoje pamatė reportažą, kaip vienas iš afganistaniečių dėkoja Lietuvai, suteikusiai saugų prieglobstį jam ir jo šeimai, jis sukluso išgirdęs, kad, nors gyvenimo sąlygos yra neblogos, vaikams itin trūksta vaisių ir sulčių. Pasitarę nusprendėme padovanoti pabėgėlių vaikams jų trokštamų sulčių. Labai tikimės, kad tokiu būdu prisidėsime tiek prie dabartinės jų mitybos pagerinimo, tiek prie skaidresnės nuotaikos“, – sako M. Gudauskas.

Pasak jo, dovanotų sulčių vaikams turėtų pakakti mėnesiui. Be to, sužinoję apie bendrovės teikiamą paramą, įmonės darbuotojų vaikai savo iniciatyva pabėgėlių vaikams papildomai padovanojo ir įvairių žaislų.

Į Lietuvą šiemet per pasienį su Baltarusija pateko daugiau nei 4,1 tūkst. neteisėtų migrantų iš Artimųjų Rytų ir Afrikos šalių.

Vilnius kaltina Minsko režimą migrantų srautų organizavimu ir vadina tai hibridine agresija. Dėl to šalyje paskelbta ekstremali situacija.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt