Lietuvoje

2021.09.21 09:00

Į Lietuvą neįleista maždaug 20 neteisėtų migrantų, Baltarusijos pasienyje naktį paleistos 3 signalinės raketos

LRT.lt2021.09.21 09:00

Per praėjusią parą, nuo pirmadienio vidurnakčio iki antradienio, pasieniečiai neleistinose vietose iš Baltarusijos neleido patekti maždaug dvidešimčiai neteisėtų migrantų. Lyginant su sekmadieniu šis skaičius sumažėjo – tuomet buvo neįleista beveik pusšimtis migrantų, skelbia Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pranešime.

Praėjusią parą migrantai iš Baltarusijos neįleisti ties Ignalinos, Šalčininkų ir Vilniaus rajonais. Apie pusė iš maždaug dvidešimties užsieniečių į Lietuvą planavo patekti per Ignalinos rajone einantį sienos ruožą.

Ties Vilniaus rajonu sieną pirmadienio popietę neteisėtai pažeisti bandė du migrantai. Jie į Lietuvą nebuvo įleisti. Vienas vyras ramiai grįžo į Baltarusijos gilumą. Antras savo nepasitenkinimą parodė iš Baltarusijos pusės per sieną vieną po kito sviesdamas tris akmenis. Į pasieniečius jis nepataikė ir tuomet nuėjo į Baltarusijos gilumą.

Prieš vidurnaktį iš pirmadienio į antradienį ties Šalčininkų rajonu prie sienos Baltarusijos pusėje buvo iššautos 3 signalinės raketos.

Tarnybinių ginklų, specialiųjų priemonių ar fizinės prievartos veiksmų Lietuvos pasieniečiams ir jiems talkinantiems kariams praėjusią parą panaudoti neteko. Sienos kontrolė Lietuvos pusėje vykdoma sustiprintu režimu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt