Lietuvoje

2021.09.21 08:45

Šiugždinienė: vakcinuoti ar persirgę vaikai neturėtų būti ugdomi nuotoliniu būdu

Rūta Kupetytė, LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2021.09.21 08:45

Nuo COVID-19 pasiskiepiję arba liga persirgę mokiniai neturėtų būti siunčiami į nuotolinį ugdymą, klasėje išaiškėjus užsikrėtimo koronavirusu atvejui, sako švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė. Sveikatos apsaugos ministerija iki šio trečiadienio turėtų galutinai parengti patikslinimus dėl trumpesnės izoliacijos ir tvarkos, kas ir kokiais atvejais tai turėtų daryti.

Nustačius susirgimą COVID-19, mokyklas konsultuoja Visuomenės sveikatos biurai. Kai kuriais atvejais mokinių tėvai skundžiasi, jog nuotoliu mokytis turi ir vaikai, kurie turi imunitetą, t.y. buvo paskiepyti arba persirgo.

„Tai yra Visuomenės sveikatos biuro pareiga – išsiaiškinti ir įvertinti, kokiu mastu turėtų vykti izoliacija. Ir atvejų yra įvairių, tikrai ne visais atvejais biuras rekomenduoja išeiti į nuotolį visai klasei ar visoms klasėms. Kartais tai yra mokyklos sprendimas dėl ugdymo paprastumo, jog galima būtų visą klasę ugdyti nuotolyje“, – LRT RADIJUI antradienį sakė ministrė J. Šiugždinienė.

Bendroji tvarka, ministrės aiškinimu, neįpareigoja nuotolinį mokymą taikyti absoliučiai visiems, kai klasėje ar tarp pedagogų nustatomas koronaviruso atvejis.

„Tikrai neturėtų būti tokių sprendimų, tie vaikai, kurie yra persirgę ar vakcinavęsi, jiems tikrai nereikia išeiti į nuotolį, apie tuos atvejus reikėtų konkrečiai pranešti ir į juos konkrečiai pasižiūrėti. Taip tikrai neturėtų būti, man sunku pasakyti, kodėl taip atsitiko“, – kalbėjo J. Šiugždinienė.

Šiuo metu takoma izoliacijos dėl ligos trukmė – dvi savaitės, tačiau svarstoma ją sutrumpinti. Sprendimas turėtų paaiškėti šią savaitę.

„Sprendimas dar nėra priimtas, jis yra rengiamas. Dėl jo jau daugmaž susitarta ir tikrai izoliacijos trukmė trumpės. Svarstome, sakyčiau, kiek kitokį variantą mokykloms. Tikrai negalėčiau dar šiandien pasakyti, bet iki trečiadienio Sveikatos apsaugos ministeriją planuoja sprendimą įteisinti operacijų vadovo sprendimu. (...) Pagrinde – trumpesnė izoliacija ir kas turėtų izoliuotis mokyklose, šį klausimą sprendžiame, tikrai labai daug diskusijų“, – sakė švietimo, mokslo ir sporto ministrė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Ruduo Vilniuje
COVID-19 TRUMPAI