Lietuvoje

2016.10.02 11:22

Balsuoti bus galima ir su pasibaigusio galiojimo asmens dokumentais

Rūta Kupetytė, LRT RADIJAS, LRT.lt2016.10.02 11:22

Migracijos valdybai prieš rinkimus paraginus gyventojus pasitikrinti asmens dokumentų galiojimo laiką, Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) sako, kad balsuoti bus galima ir su dokumentu, kurio galiojimas yra pasibaigęs.

Pasak Migracijos valdybos, per ankstesnius rinkimus pasitaikydavo atvejų, kai rinkėjai, jau atėję prie balsadėžių, negalėjo balsuoti, nes jų asmens dokumentai nebegaliojo. Tačiau, VRK teigimu, taip būti neturėtų. Rinkėjas gali balsuoti pateikęs bet kokį, kad ir baigusį galioti, oficialų dokumentą, kuriame yra nurodytas jo asmens kodas ir nuotrauka. 

Vis dėlto migracijos skyriai praneša dirbsiantys ir rinkimų dieną. 

Pasak Editos Prilepskienės iš Migracijos valdybos, dokumentą praradusiems žmonėms net ir rinkimų dieną bus išduodami laikinieji asmens tapatybę arba pilietybę patvirtinantys pažymėjimai: „Jie išduodami čia ir dabar. Mums suteikta teisė išduoti per tris darbo dienas, bet techniškai išduodam per dešimt minučių.“ Specialiai rinkimų dieną dirbsiančiuose migracijos skyriuose bus išduodami ne tik pažymėjimai, bet ir anksčiau užsakyti dokumentai.

Gaisras Kaune
9
2021.05.07 11:55

Milžiniškas gaisras Kaune užgesintas: užsiliepsnojo metalo atliekos, didelis dūmų kamuolys buvo matomas iš toli

užterštas vanduo galimai tekėjo į Nemuną; atnaujinta 19.00
9
Saulius Skvernelis
2021.05.07 09:27

Skvernelis: rengiamas partnerystės įstatymas iš esmės įteisintų vienalyčių santuoką

palaiko „Šeimos maršo“ idėją; atnaujinta 17.18
Ingrida Šimonytė
Klaipėdos ritmas 23