Lietuvoje

2021.09.21 07:02

Orai leis trumpai atsikvėpti nuo kritulių: lietaus debesys trauksis, o naktimis numatomos šalnos iki 4 laipsnių

LRT RADIJAS, LRT.lt2021.09.21 07:02

Lietus iš šalies trumpam trauksis, tačiau jau ketvirtadienį jis sugrįš ir bus dar intensyvesnis. Kaip LRT RADIJUI sako Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos (LHMT) sinoptikė Simona Dalinkevičiūtė, naktimis bus fiksuojamos šalnos, o kai kur dirvos paviršiuje bus fiksuojamas ir 4 laipsnių šaltis.

Antradienio diena bus vėsi, nors ciklonas, kuris jau keletą dienų ir taip buvo įsitvirtinęs virš mūsų šalies, po truputį ims trauktis, bet vis dar užkabins savo šiaurės vakarine dalimi Lietuvą. Vakariniuose rajonuose debesys ims retėti, o likusioje dalyje šalies išliks debesuoti orai.

Didesnėje šalies dalyje rodysis lietus, kai kur kris dulksna, daugiausia lietaus sulauks rytiniai rajonai. Pūs vidutinio stiprumo šiaurės, šiaurės vakarų vėjas. Įdienojus šiluma nelepins ir šils iki 5–10 laipsnių šilumos, vakariniuose rajonuose kai kur gali sušilti iki 11–13 laipsnių.

Trečiadienio naktį rytiniuose rajonuose dar pasirodys lietus, tačiau kitur jau bus sausiau. Pūs nestiprus šiaurės, šiaurės vakarų krypties vėjas. Temperatūra kris iki 1–6 laipsnių šilumos. Vietomis dirvos paviršiuje pasirodys ir šalnos – termometro stulpelis gali nukristi iki 0–4 laipsnių šalčio.

Trečiadienio dieną ateis sausesni orai, nes priartės aukštesnio slėgio laukas, įsivyraus daugiausia debesuoti su pragiedruliais orai. Bus regionų, kur debesuotumas bus didelis, bet ir tie regionai sulauks nedidelių pragiedrulių. Saulė stengsis orą įšildyti ir termometro stulpeliai kils iki 8–13 laipsnių šilumos.

Ketvirtadienį orai bus sausi, žymesnio lietaus nenumatoma. Vėjas bus silpnas, o temperatūra bus panaši į trečiadienio – naktį 1–6 laipsniai, pajūryje temperatūra kils iki 7–9 laipsnių. Vietomis ir vėl galimos šalnos iki 4 laipsnių

Ketvirtadienio dieną atslinks ciklonas, kuris atneš tankius debesis, tačiau jis atneš ir šiltesnius orus, įdienojus temperatūra pasiskirstys tarp 11 ir 16 laipsnių. Dieną daugelyje rajonų numatomas lietus, prie jūros ir smarkus. Vėjas sustiprės, bus pietų, pietvakarių krypties, o gūsiai sustiprės iki 15–20 m/s.

Daugiau – specialioje LRT.lt orų skiltyje

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Ruduo Vilniuje
COVID-19 TRUMPAI