Lietuvoje

2021.09.20 21:16

Profesorius Stankūnas: Lietuva jau rytoj arba geriausiu atveju trečiadienį atsibus juodojoje COVID-19 zonoje

LRT.lt2021.09.20 21:16

Pirmadienį nustačius 745 naujus COVID-19 atvejus šalies sergamumo žemėlapis dar labiau nusidažė juoda spalva, o LMSU profesorius neabejoja – jau antradienį arba trečiadienį Lietuvos susirgimų rodikliai pasieks tokią ribą, kada visa šalis pateks į vadinamąją juodąją zoną.

LRT TELEVIZIJOS laidoje „Dienos tema“ LSMU profesorius Mindaugas Stankūnas teigė, kad pastarųjų savaičių rodikliai Lietuvoje nedžiugina, o artimiausiomis dienomis padėtis greičiausiai dar labiau suprastės.

Dienos tema. Viceministrė: svarstomi griežtesni ribojimai, prioritetas neriboti ūkinės veiklos ir kontaktinio mokymosi

„Lietuva yra per žingsnelį nuo tos zonos ir greičiausiai rytoj atsikėlę išgirsime, kad Lietuva yra juodojoje zonoje“, – teigia profesorius.

Pasak jo, duomenys rodo, kad Klaipėda jau yra, o Vilniui iki juodosios zonos trūksta tiktai dviejų, jau yra 498, juodoji zona prasideda nuo 500 atvejų.

„Kaune, man atrodo, yra apie 480. Tad tikriausiai, matant visą pandemijos greitį, rytoj jau būsime juodojoje zonoje. Geriausiu atveju – trečiadienį“, – nedžiugiomis tendencijomis dalijasi mokslininkas.

M. Stankūnas pirštu beda į atsipalaidavimo ženklus vasarą, kai drastiškai krito skiepijimosi tempas, o tai galėjo nulemti dabar augančius sergamumo skaičius.

„Kur pralošta? Aš manau, kad pagrindinis dalykas būtų nedideli vakcinacijos tempai, ypač vasarą. Vasarą, kai buvo labai ramus, geras laikas, vakcinacijos skaičiai krito labai stipriai, buvo labai silpna, pasyvi vakcinacija. Rugpjūčio mėnesį ji spartėjo ir tikrai džiugino dideli skaičiai, bet turime suprasti, kad imunitetui susidaryti po visos vakcinacijos reikia praktiškai keturių savaičių. Manau, iš tikrųjų galėjome vasarą išnaudoti pasiruošimui žiemai. Manau, kad tai yra pagrindinė priežastis, kodėl dabar gyvename tokiomis, sakykim, ne visai linksmomis nuotaikomis“, – „Dienos temoje“ sakė M. Stankūnas.

LRT.lt primena, kad 14 dienų naujų susirgimų skaičius 100 tūkst. gyventojų toliau kyla ir pirmadienį pasiekė 490,4 atvejo. Septynių dienų teigiamų diagnostinių testų dalis siekia 6 proc. ir, palyginti su ankstesne para, yra kiek padidėjusi.

Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 316 tūkst. 695 žmonės, iš jų tebeserga 12 tūkst. 265.

Per parą į ligonines dėl COVID-19 paguldyta 70 žmonių. Ankstesnę parą tokių buvo kiek daugiau – 113.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt