Naujienų srautas

Lietuvoje2016.10.01 09:57

Estijos naujasis užsienio reikalų ministras apsilankys Latvijoje ir Lietuvoje

BNS 2016.10.01 09:57

Estijos naujasis užsienio reikalų ministras Jürgeną Ligi ateinančią savaitę atvyks su vizitu į Latviją ir Lietuvą, pranešė pareigūnai.

Trečiadienį J. Ligi lankysis Latvijoje, kur susitiks su šalies užsienio reikalų ministru Edgaru Rinkevičiumi, premjeru Mariu Kučinskiu ir parlamento pirmininke Inara Murniece, sakė Estijos užsienio reikalų ministerijos atstovai.

Per šiuos susitikimus bus aptarti Estijos ir Latvijos ryšiai, Europos Sąjungos ateitis, su Bendrijos vykdoma Rytų partnerystės programa susiję klausimai, Europos migrantų krizė, artėjantis Estijos pirmininkavimas ES ir padėtis Ukrainoje. Abu diplomatijos vadovai surengs bendrą spaudos konferenciją.

Be to, J. Ligi aplankys Rygoje įsikūrusį NATO Strateginių ryšių kompetencijos centrą ir susitiks su jo direktoriumi Janiu Sartu.

Ketvirtadienį Estijos ministras atvyks į Vilnių ir susitiks su Lietuvos užsienio reikalų ministru Linu Linkevičiumi bei Seimo užsienio reikalų komiteto pirmininku Benediktu Juodka. J. Ligi tikisi Lietuvoje aptarti panašius klausimus, kaip ir su Latvijos politikais.

J. Ligi buvo paskirtas vadovauti Estijos užsienio reikalų ministerijai rugsėjo 12 dieną, kai ankstesnė diplomatijos vadovė Marina Kaljurand atsistatydino ir tapo kandidate į šalies prezidento postą, bet neįveikė prieš savaitę vykusio Rinkikų kolegijos pirmojo balsavimo.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi