Lietuvoje

2021.09.20 08:59

Seimo komitetų pareiškimas: 30 metų narystė JT – didelis pasiekimas

BNS2021.09.20 08:59

Lietuvos 30 metų narystė Jungtinėse Tautose (JT) – didelis pasiekimas, sakoma sukakties proga paskelbtame Seimo Europos reikalų ir Užsienio reikalų komitetų pareiškime.

„Unikali Lietuvos patirtis taikiai kuriant valstybę ir įgyvendinant demokratiškas ir inovatyvias reformas per pastaruosius 30 metų suteikė Lietuvai dar daugiau ryžto ir pasitikėjimo savimi bei pelnė pripažinimą pasauliniu mastu“, – sakoma pareiškime.

Jame taip pat pažymima, kad „principinga Lietuvos pozicija užsienio politikoje, nepailstanti kova už demokratines vertybes, žmogaus teises, teisės viršenybės principą bei nuolatinė parama už laisvę, nepriklausomybę ir teritorinį vientisumą kovojantiems žmonėms už Europos Sąjungos rytinės sienos ir visame pasaulyje nelieka nepastebėta“.

Įstojimo į Jungtinių Tautų Organizaciją 30-metį Lietuva minėjo rugsėjo 17 dieną, penktadienį. 1991 metų rugsėjo 17 dieną prie JT būstinės Niujorke buvo iškelta Lietuvos vėliava, o Lietuvos Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkas Vytautas Landsbergis kreipėsi į Jungtinių Tautų Generalinę Asamblėją.

Šiuo metu Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos (JTGA) 76-ojoje sesijoje Niujorke dalyvauja Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda.

Lietuva šiais metais kandidatuoja į dvi Jungtinių Tautų institucijas: Žmogaus teisių tarybą ir UNESCO Vykdomąją tarybą.

Lietuvai kartu su Latvija ir Estija mini narystės Jungtinių Tautų Organizacijoje 30-metį, Asamblėjos metu Baltijos šalių prezidentai susitiks su Jungtinių Tautų Generaliniu sekretoriumi Antonio Guterresu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt