Sveikata

2021.09.20 08:58

Eksperimento slaugytojams keliaujant kartu su paštininkais rezultatas Trakuose – 12 paskiepytų žmonių per penkias dienas

Edvardas Kubilius, LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2021.09.20 08:58

Per penkias dienas, kuriomis paštininkus Trakuose lydėjo slaugytoja ir rajono gyventojai galėjo pasiskiepyti nuo COVID-19 savo namuose, tą padaryti sutiko 12-ka iš visų aplankytų asmenų. Per dieną buvo aplankoma apie 50-70 namų ūkių, LRT RADIJUI sakė Trakų Pirminės sveikatos priežiūros centro vyriausioji slaugos administratorė Jūratė Juknienė Stadalnykienė.

Trakai – vienintelis Lietuvos rajonas, kuriame išbandytas naujas būdas paskatinti žmones skiepytis. Nuo antradienio iki šeštadienio praėjusią savaitę slaugytojai kartu su laiškininkais lankė rajono gyventojus ir čia pat juos skiepijo, jeigu šie to pageidavo. Pilotinio projekto metu pavyko paskiepyti 12 asmenų.

„Mes džiaugiamės, kad toks projektas vyko, tačiau, mano nuomone, jis galėjo būti daug anksčiau. O dabar žmogiškųjų išteklių mes ne tiek daug turime, pasitelkiame viso rajono slaugytojas, nes išvažiuoti slaugytojai visai dienai ir paskiepyti du žmones tikrai daug kainuoja“, – laidai „Ryto garsai“ sakė J. Juknienė Stadalnykienė.

Jos aiškinimu, vangiai skiepytasi dėl to, jog dalis asmenų bijo skiepų šalutinių poveikių, yra nusivylę, kai kuriems senoliams esą tai daryti draudžia vaikai ar jie su savimi neturėdavo asmens dokumento. Tiesa, dalis iš aplankytųjų jau būdavo ir pasiskiepiję.

„Kaip slaugytojos perdavė, labai daug buvo ir pasiskiepijusių, vienas iš tų 12-kos žmonių gavo jau trečią dozę. O šiaip, sako, kad gyvena kaime, niekur neina, nors įtikinėjam, kad ar į ligoninę pateks, ar dar kas. Tiesiog gal daugiau jaunimas, vaikai ar anūkai, juos yra įtikinę, galbūt yra nusivylę, kai mato, kad ir pasiskiepiję suserga, trūksta informacijos. Mes aiškiname, kad jeigu pasiskiepiję susirgsite, tai bus lengvesnė forma“, – sakė pašnekovė.

Pasak J. Juknienės Stadalnykienės, būta atvejų, kai vyresnio amžiaus trakiškiai pasiskiepyti norėdavo, tačiau to neleisdavo vaikai, ji įvardijo ir vieną atvejį, kai asmuo neturėjo asmens dokumento, nors buvo linkęs vakcinuotis.

„Vienas senolis norėjo, paskambino dukrai, sakom, kad palauksim, galbūt atveš (asmens dokumentą), dukra griežtai pasakė: „ne, ne, ne“, – sakė Trakų Pirminės sveikatos priežiūros centro vyriausioji slaugos administratorė.

Kaip anksčiau skelbta, iniciatyvai Trakuose pasiteisinus, ji galėtų būti taikoma ir kitose Lietuvos savivaldybėse.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt