Lietuvoje

2021.09.19 12:14

Vilniaus „Akropolyje“ paliktas krepšys, pranešimas apie sprogmenis nepasitvirtino: dirbo visos tarnybos, teko evakuoti žmones

atnaujinta 13.12
LRT.lt2021.09.19 12:14

Sekmadienį prieš vidurdienį visos specialios tarnybos iškviestos į prekybos centrą „Akropolis“ Vilniuje, kur pranešta apie įtartiną krepšį. Specialiosioms tarnyboms teko net evakuoti žmones, tiesa, vėliau paaiškėjo, kad incidentą sukėlė kažkieno paliktas krepšys greta ledo arenos.

Apie 13 valandą specialųjų tarnybų operacija jau baigta, įtarimai, pasak policijos, nepasitvirtino.

„Akropolio“ atstovų teigimu, policijos pareigūnams nuodugniai ir atidžiai apžiūrėjus rastą įtartiną krepšį, paaiškėjo, kad krepšyje – sprogmenų nerasta, o pranešimas – melagingas.

Paaiškėjo, kad specialiąsias tarnybas ant kojų sukėlė kažkieno šalia ledo arenos paliktas krepšys, o jame, pirminiais duomenimis, buvo šiai sporto šakai reikalingas inventorius ir apranga.

Žmonės į pastatą vėl gali užeiti.

„Gavus atsakingų institucijų patvirtinimus, Vilniaus „Akropolis“ po pusvalandžio trukusios evakuacijos atnaujina darbą – toliau įprastai dirba visos parduotuvės“, – teigia prekybos ir pramogų centro atstovai.

Pareigūnai sulaukė pranešimo apie galimus sprogmenis,„Akropolis“ buvo evakuotas

Informacija pareigūnams pranešta kiek prieš vidurdienį, reaguota buvo žaibiškai, į įvykio vietą atvyko gausios specialiųjų tarnybų pajėgos.

„Šiandien gavome policijos tarnybos pranešimą apie galimai paliktus sprogmenis Vilniaus „Akropolyje”. Policijos pareigūnai nuodugniai ir atidžiai apžiūrėję prekybos ir pramogų centrą bei jo prieigas aptiko įtartiną krepšį „Akropolio“ viduje. Vykdome visus policijos nurodymus – prekybos centras, įskaitant visas parduotuves, darbuotojus ir lankytojus – evakuotas“, – teigė Dominykas Mertinas, „Akropolis Group“ komunikacijos departamento vadovas.

Pasak D. Mertino, prekybos ir pramogų centras vykdo visus pareigūnų nurodymus, daroma viskas, kad tiek darbuotojai, tiek asmenys, kurie laiko leido „Akropolyje“ pastatą paliktų saugiai.

Apie valandą laiko iš pramogų centro buvo evakuoti žmonės, laukta specialiųjų tarnybų, jos įvertino, ar pranešimas apie galimą sprogmenį yra realiai pavojingas.

Buvo įvestas planas „Skydas“.

Iš prekybos ir pramogų centro išeiti teko bent kelioms dešimts asmenų, jiems teko atsitraukti toliau nuo pastato.

Įvykio vietoje budėjo policijos pareigūnai, laukta „Aro“ pareigūnų.

Evakavus dalį prie prekybos centro esančios teritorijos ir ribojant eismą, šalia „Akropolio“ po kurio laiko ėmė formuotis automobilių spūstys.

Esate įvykio vietoje ir norite informacija pasidalinti su LRT.lt skaitytojais, detales iš incidento vietos galite siųsti portalas@lrt.lt

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Karantinas Vilniuje
COVID-19 TRUMPAI 6