Lietuvoje

2021.09.18 15:19

Auštrevičius apie Seimo darbą: reikės atlaikyti celofaninį šlamesį ir bandymus kažką keisti ar griauti

Modesta Gaučaitė-Znutienė, LRT.lt2021.09.18 15:19

Į šeštadienį vykstantį Liberalų sąjūdžio suvažiavimą atvykęs Europos Parlamento (EP) narys Petras Auštrevičius portalui LRT.lt sakė esantis patenkintas linija, kuria eina partija. Visgi, paklaustas apie valdančiosios koalicijos darbą Seime, teigė besitikintis, kad bus suprasta, jog ne tik mažieji partneriai turi palaikyti didžiuosius, bet ir konservatoriai turi remti liberalų idėjas.

Liberalai šeštadienį sprendžia, kas artimiausius dvejus vadovaus partijai – renkamasi tarp partijai nuo 2019-ųjų vadovavusios Viktorijos Čmilytės-Nielsen ir Seimo nario Andriaus Bagdono. Europarlamentaras P. Auštrevičius sakė esantis patenkintas partijos vadove ir sakė, kad šiuo metu keisti pirmininką nebūtų prasminga.

„Man atrodo, kad ji dirba gerai, atstovauja gerai, tiksliai išsako partijos poziciją. Nematau priežasčių ir reikalo dabar tai keisti, tai yra tarpiniai rinkimai tarp rinkimų (Seimo, prezidento, EP, savivaldos – LRT.lt).

Mums reikia koncentruotis į valdančiosios daugumos iškeltą programą ir mūsų partijos rinkimų pažadus. Darbo yra daugiau, nei gali sukurti kažką gero tokie pakeitimai. Manau, kad yra bendras nusiteikimas palaikyti Viktoriją, kad ji tęstų darbus, kad jai būtų parodytas pasitikėjimas“, – komentavo P. Auštrevičius.

Europarlamentaras, paklaustas, ar jį tenkina situacija, kurioje yra partija, teigė, kad tiek partija, tiek jos frakcija Seime yra pakankamai matomos, bet norėtųsi, kad kai kuriais atvejais būtų aiškiau reaguojama, išsakomos partijos pozicijos.

„Norėčiau, kad mes ne tik klausytume to puolimo prieš liberalią demokratiją, bet ir formuluotume patys labai aiškią alternatyvą, pasakytume, išaiškintume.

Didesnis aktyvumas visada yra gerai, bet labai tikiuosi, kad tas pandeminis nutylimas, kuris visus šiek tiek paveikė, praeis ir mes būsime matomi. Rudens sesija žada būti karšta, reikės atlaikyti celofaninį šlamesį ir kitus bandymus kažką keisti ar griauti. Labai tikiuosi, kad mūsų siūlymai bus konstruktyvūs. Atvirai tariant, šito reikia“, – kalbėjo EP narys.

P. Auštrevičius tikino, kad dabar yra tinkamiausias laikas tęsti reformas Lietuvoje, o tinkamesnio tam momento, greičiausiai, nebus.

„Man tikrai nesinorėtų gyventi šitoje povalstietinėje nežinioje, bandymuose kurti povalstietinę visuomenę. Tai nieko gero nežada“, – sakė jis.

Europarlamentaras, paklaustas apie Liberalų sąjūdžio ir koalicijos partnerių, ypatingai krikdemų, bendradarbiavimą, sakė matantis įtampos taškų. P. Auštrevičius teigė besitikintis, kad bus laikomąsi koalicijos susitarimų, o koalicinio palaikymo principas veiks vienodai tiek mažiesiems partneriams, tiek didžiausiam partneriui – konservatoriams.

„Iš to laimėtų visi, koalicijos stabiluamas tik padidėtų. Labai tikiuosi, kad ir konservatoriai supras, aiškiai įsipareigos atviresnei visuomenei, o ne tam uždarumui, įtarumui ir diskriminacijai, kurie šiam momentui tebėra Lietuvoje, pripažinkime“, – aiškino P. Auštrevičius.

Jis sakė manantis, kad institucinė įtampa tarp Seimo, Vyriausybės ir prezidentūros išliks ir tai, jo apgailestavimu, yra užprogramuota.

„Manau, kad taip yra kažkaip užprogramuota, deja, bet man norėtųsi tikėti, kad bent jau koalicija bus darni ir mūsų ginčas bus paremtas atviros visuomenės kūrimo pagrindu“, – komentavo jis.

Apie prezidento rinkimus kalba atsargiai

Paklaustas, ar partijos pirmininkė V. Čmilytė-Nielsen galėtų būti Liberalų sąjūdžio kandidate prezidento rinkimuose, P. Auštrevičius teigė, kad viskas bus sprendžiama matant konkrečius darbus. Jis teigė, kad atstovavimas Seimui yra rimtas, sudėtingas darbas, bet svarbu, kaip bus įgyvendinti ir 2022, ir 2023 metų programiniai punktai.

„Mes turime turėti kandidatus ir eiti, tai yra akivaizdu. Savarankiška partija turi turėti savarankiškus kandidatus, o ne remti tuos, kuriuos mums galbūt primeta politinis gyvenimas“, – teigė P. Auštrevičius.

Sėkmę prezidento rinkimuose yra bandęs ir jis pats, tačiau paklaustas, ar ketina dar kartą siekti dalyvauti prezidento rinkimuose, neatviravo.

„Niekam neduodu nei pažadų, nei įžadų. Dirbu, darau, ką galiu. Pamatysime. Nereikia iš anksto išleisti šunų į medžioklę, medžioklė dar neprasidėjo“, – sakė Europos Parlamento narys.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Ruduo Vilniuje
COVID-19 TRUMPAI