Lietuvoje

2021.09.18 14:51

Į Astrauskaitės organizuotą protesto akciją atėjo apie pusšimtis žmonių, sulaikyti du asmenys

atnaujinta 18.09
Sniegė Balčiūnaitė, BNS, Lukas Juozapaitis, ELTA2021.09.18 14:51

Maždaug 50 žmonių šeštadienį lyjant lietui susirinko į Astros Astrauskaitės organizuojamą naują mitingą „Tautos tribūna“, nukreiptą prieš valdžios ribojimus galimybių paso neturintiems gyventojams.

Kaip BNS sakė policijos pareigūnai, Rotušės aikštėje galėtų būti apie 30–40 susirinkusiųjų.

Dar keliolika žmonių šeštadienio popietę mitinge pasisakiusiųjų kalbų klausėsi nuo lietaus ir vėjo slėpdamiesi po kavinių, kitų pastatų stogeliais.

Renginiui prasidėjus, pareigūnai sulaikė du prie scenos prisiartinusius neblaivius asmenis.

„Vienas nuvežtas išsiblaivyti į nakvynės namus, nes buvo labai neblaivus, o kitam surašytas protokolas už viešosios tvarkos trikdymą ir jis paleistas“, – vėliau BNS sakė Policijos departamento atstovas spaudai Ramūnas Matonis.

Jis pabrėžė, kad per protesto akciją daugiau sulaikytų žmonių nebuvo.

Policijos pareigūnai porą kartų įspėjo kelių jaunuolių grupelę, kurie iškeltose rankose laikė nedidelius plakatus su užrašais „sriuba yra arbata“, “markeris neveikia“, „ne šokoladiniam Miau (taip vadinasi pieno gėrimas – BNS)“, „pasimėgaukime kitomis 45 minutėmis“.

BNS jie teigė taip pat norintys išsakyti savo nuomonę: „Jie bando kažką pasakyti, mes irgi norime pasakyti savo idėją. Palaikome ne jų idėjas, o norą išsakyti savo idėjas“.

Keli mitingo dalyviai policininkus ragino šiuos jaunuolius išvesti, nes jie esą trukdo ir provokuoja.

Iš palapinės sklindančios kalbos pritraukė ir praeivių vilniečių dėmesį – kai kurie kelioms minutėms stabteldavo pasiklausyti. Užsieniečiai nepraleido progos nusifotografuoti mitingo fone ar su policininkais.

Šiai akcijai Vilniaus miesto savivaldybė yra išdavusi leidimą. A. Astrauskaitė planavo, kad į mitingą susirinks iki 700 žmonių.

Be to, ji buvo paprašiusi leidimo protestuoti nuo 14 val. iki 20 val., bet savivaldybės prašymu renginys vyks iki 17 val., tačiau žmonės išsiskirstė šiek tiek po 16 val.

Pradėdama renginį A. Astrauskaitė teigė esanti nepatenkinta žiniasklaidos elgesiu: esą ją bando išjuokti ir marginalizuoti.

„Vasarą deda nuotraukas iš žiemos laikotarpių, užsimerkusią. Taip tyčiojasi ne tik iš manęs, bet ir kitų kitą nuomonę turinčių, patriotiškų, tėvynę, kalbą, šeimą ginančių žmonių“, – teigė ji.

Gydytojas Eduardas Vaitkus piktinosi vaikų skiepijimu.

„Skiepyti vaikus yra nusikaltimas. Naudos ir žalos santykis visiškai neaiškus ir didesnė tikimybė yra, kad žala yra didesnė“, – pareiškė jis.

Asociacijos „Lietuvos prekyvietės ir turgavietės“ vadovas Vytenis Butkevičius susirinkusiuosius ragino boikotuoti prekybos centrus.

Vienoje iš kelių turimų „Facebook“ paskyrų A. Astrauskaitė nurodo, kad protesto akcijos metu reikalaujama atšaukti Ekstremalią situaciją, priverstinius dirbančiųjų, studentų ir moksleivių testavimus bei vertimą skiepytis.

Taip pat siūloma atšaukti galimybių pasą ir kitus apribojimus žmonėms, kurie nepaskiepyti ar nepersirgę COVID-19. Reikalaujama, kad prezidentas Gitanas Nausėda pareikštų nepasitikėjimą premjerės Ingridos Šimonytės Vyriausybe ir pasiūlytų atsistatydinti. Be kita ko norima, kad įvyktų pirmalaikiai Seimo rinkimai.

Moters rugpjūčio 10 dieną organizuotas mitingas prie Seimo virto riaušėmis. Dabar dėl jų atliekamas ikiteisminis tyrimas. Įtarimai dėl riaušių pareikšti pusšimčiui žmonių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt