Lietuvoje

2021.09.18 13:49

Protestuotojai IKEA reikalauja nebepirkti medienos iš Baltarusijos ir taip nefinansuoti režimo

Domantė Platūkytė, LRT.lt2021.09.18 13:49

Šeštadienį Vilniuje prie IKEA vyksta baltarusių diasporos Lietuvoje protestas, kuriuo siekiama atkreipti dėmesį, kad IKEA perka medieną Baltarusijoje ir taip finansuoja režimą.

Šeštadienį protestas taip pat vyksta kitose valstybėse – Lenkijoje, Ukrainoje ir kitur.

Viena protesto organizatorių Katia Kanapliova portalui LRT.lt sako, kad protestu siekiama išsakyti savo reikalavimus IKEA sustabdyti „kolaboravimą su Lukašenkos režimu“ bei nustoti pirkti medieną Baltarusijoje.

„Žinome, kad kompanija IKEA toliau perka medieną Baltarusijoje, taip jie finansuoja Lukašenkos režimą“, – LRT.lt teigia K. Kanapliova.

Ji priduria, kad šeštadienį, protesto metu, su protestuotojais išėjo pasikalbėti IKEA atstovė, kuri užtikrino, kad situacija Baltarusijoje žinoma, o IKEA „imsis priemonių“ pagelbėti.

„Europa privalo žinoti, kad Baltarusijos kaliniai gamina medinius baldus Europai, taip pat ir kompanijai IKEA. Turėtumėte suprasti, kad jie dirba, tačiau negauna atlygio, dirba sunkiomis sąlygomis, o Baltarusijos režimas parduoda pagamintus baldus Europai už aukštą kainą. Kaliniai nieko negauna“, – pažymi K. Kanapliova.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt