Lietuvoje

2021.09.18 12:57

Čmilytė-Nielsen sako, kad liberalizmas yra gyvybingas, o ateitis – liberali

Robertas Macius, ELTA2021.09.18 12:57

Liberalų sąjūdžio lyderė Viktorija Čmilytė-Nielsen sako, kad su keliomis krizėmis vienu metu susiduriančioje Lietuvoje liberalizmas yra kaip niekada gyvybingas, o liberalūs politikai – ypač aktualūs visuomenei. Šeštadienį vykstančiame Liberalų sąjūdžio suvažiavime dar vienos kadencijos siekianti V. Čmilytė-Nielsen teigia, kad partija yra sutvirtėjusi.

„Esu įsitikinusi, kad tie išbandymai, kurie yra tekę mums šiandien, jie netrukus pasibaigs. O kas išliks – tai mūsų bendravimas, bendradarbiavimas, draugiškas, dalykiškas, partneriškas. Kad ir kiek būtų kalbama ar rašoma apie vis artėjančią liberalizmo pabaigą, metai po metų, rinkimai po rinkimų Lietuvos žmonės ateina prie balsadėžių ir parodo, kad liberalai yra aktualūs, o liberalizmas yra gyvybingas. (...)

Šiandien Lietuvos parlamente turime tiek liberalų, kiek jau senokai nėra buvę. O jei priskaičiuotume ir tuos liberalių pažiūrų kitų partijų ir frakcijų narius, tai drąsiai galėtume sakyti, kad ateitis tikrai yra liberali“, – kalbėjo V. Čmilytė-Nielsen.

Anot dar vieną kadenciją Liberalų sąjūdžiui vadovauti siekiančios Seimo pirmininkės, 2019 metų rugsėjį, kuomet kandidatavo į partijos pirmininkus, prognozuodama ateitį matė vienokius iššūkius, tačiau realybė pranoko visas prognozes.

„Esu įsitikinusi, kad tapome stipresni“, – teigė V. Čmilytė-Nielsen.

ELTA primena, kad šeštadienį per Liberalų sąjūdžio suvažiavimą dvejų metų kadencijai renkamas partijos pirmininkas. Rinkimuose dalyvauja du kandidatai: dabartinė partijos lyderė V. Čmilytė-Nielsen ir parlamentaras Andrius Bagdonas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Ruduo Vilniuje
COVID-19 TRUMPAI