Lietuvoje

2021.09.18 12:34

Šimonytė apie kritiką Vyriausybei: jei užsiimtume kotletais ir keliukais, galbūt kritikos būtų mažiau

atnaujinta 13.00
Robertas Macius, ELTA2021.09.18 12:34

Šeštadienį per Liberalų sąjūdžio suvažiavimą ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė teigė, kad kritika, kurios sulaukia jos vadovaujama Vyriausybė, jau sunkiai pavadinama kritika – anot jos, dabar ji panašesnė į ultimatumus. Visgi, pasak premjerės, dabartinėje aplinkoje valdantiesiems svarbu neišsigąsti, neatsitraukti nuo bendrai pasirinkto kelio.

„Sakoma, kad niekas taip nepatikrina santykių kaip bendra veikla, o ypač bendrai išgyvenami iššūkiai ir sunkumai, kurių mums tikrai netrūksta – pandemija, hibridinė agresija, visa tai neišvengiamai koregavo dabartinės valdančiosios koalicijos planus, ir nors tam tenka skirti labai daug savo laiko ir labai daug savo dėmesio, vis tiek esu absoliučiai tikra, kad koalicijoje esame pirmiausia tam, kad įvykdytume tuos darbus, kurie yra svarbūs ilgalaikei Lietuvos ateičiai.

Žinoma, kaip gi be bandymų nuolat kelti erzelį valdančiojoje koalicijoje, pasėti kažkokio susipriešinimo, bet aš labai noriu visiems padėkoti, kad išlikome susitelkę, noriu tikėti, kad vienas kitą suprantame dar geriau“, – Liberalų sąjūdžio suvažiavime teigė premjerė.

Anot I. Šimonytės, kritika, kurios sulaukia, jau sunkiai bepavadinama kritika – pasak premjerės, ji panaši į ultimatumus.

„Aš kartais taip ironiškai, nes visiškai nuo ironijos man atsisakyti turbūt nepavyksta, – pagalvoju, ar jeigu užsiimtume kotletais ir keliukais, galbūt tos kritikos turėtume mažiau. Labai ačiū, kad, tiesą sakant, užsiimame ne kotletais ir keliukais, ačiū už tai, kad visą šitą laiką, kurį kartu dirbame, negalime pasakyti, kad nors kartą turėjome suabejoti vienas kitu kaip padoriu politiku.

Gyvename laikais, kuriais taip pat vyksta, mano nuomone, didelė žodžių devalvacija. Iš esmės kažkokį ribojimą ar nepatogumą galime drąsiai pavadinti genocidu, holokaustu ar kažkokia kita realia žmonijos tragedija, per kurias nukentėjo daugybė žmonių“, – kalbėjo ministrė pirmininkė.

Pasak premjerės, ginti žmogaus orumą, teises, o kartais sveiką protą arba mokslą reikia tikrai nemažai tvirtybės ir vidinės ramybės.

„Esu įsitikinusi, kad dabartinėje aplinkoje yra labai svarbu neišsigąsti, nesusigūžti, neatsitraukti nuo bendrai pasirinkto kelio. Reikia politinių jėgų ir lyderių, kuriems nuoširdžiai tai rūpėtų. Esu visiškai tikra, kad tiek Liberalų sąjūdis, tiek Viktorija (Čmilytė-Nielsen – ELTA), tiek frakcijos seniūnas Eugenijus (Gentvilas – ELTA) yra būtent tokie.

Labai vertinu jūsų deleguotų ministrų darbus Vyriausybėje, manau, kad esame puikūs bendražygiai, randame supratimą vardan žalesnės Lietuvos, vardan Lietuvos kultūros“, – pabrėžė I. Šimonytė.

Armonaitė: keli pikti žmonės negali diktuoti valstybėje sprendimų

Į Liberalų sąjūdžio suvažiavimą atvykusi Laisvės partijos vadovė, ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė teigė, kad kritika, kurios sulaukia valdantieji, nėra „politinės tautos balsas“.

„Tai yra kelių piktų žmonių kritika, jie tokią teisę turi. Bet keli pikti žmonės negali diktuoti valstybėje sprendimų, kai yra tokios sudėtingos aplinkybės. Lietuva nėra pikta, Lietuva yra įvairi“, – aiškino ji.

Vis dėlto, A. Armonaitės teigimu, krizė neturi būti priežastis neįgyvendinti svarbių pokyčių valstybėje.

„Ar kalbėtume apie augimą sąlygojančias reformas, (...) ar tokias, kurios yra svarbios žmogaus teisių srityje“, – tvirtino ministrė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt