Lietuvoje

2021.09.18 09:00

Praėjusią parą į Lietuvą neįleista apie 10 neteisėtų migrantų, Baltarusijos pusėje nuaidėjo šūvis

LRT.lt2021.09.18 09:00

Per praėjusią parą nuo penktadienio vidurnakčio iki šeštadienio pasieniečiai neleistinose vietose iš Baltarusijos neleido patekti maždaug dešimčiai migrantų, šeštadienį informuoja Valstybės sienos apsaugos tarnyba.

Panašus jų skaičius šią savaitę buvo ir antradienį. Ketvirtadienį, trečiadienį ir pirmadienį tokių užsieniečių buvo apie 20.

Nė vienas migrantas penktadienį nebuvo įleistas į Lietuvą.

Pasa VSAT, praėjusią parą tokie asmenys prie Lietuvos sienos iš Baltarusijos buvo priartėję ties Ignalinos, Švenčionių ir Lazdijų rajonais.

„Ties pastaruoju, kaip jau tapo įprasta paskutiniu metu, iš Baltarusijos pusės penktadienį vėl pasirodė pusė iš visų į Lietuvą norėjusių patekti neteisėtų migrantų“, – pastebi VSAT.

VSAT teigimu, penktadienio naktį ties Švenčionių rajonu Baltarusijos pusėje nuaidėjo vienas šūvis. Paryčiais ties tuo pačiu rajonu kaimyninėje šalyje buvo iššautos trys signalinės raketos, o sutemus – dar dvi.

Du šūviai prie sienos Baltarusijos pusėje buvo paleisti ir penktadienį vėlai vakare ties Varėnos rajonu.

Tarnybinių ginklų, specialiųjų priemonių ar fizinės prievartos veiksmų Lietuvos pasieniečiams ir jiems talkinantiems kariams praėjusią parą panaudoti neteko. Sienos kontrolė Lietuvos pusėje vykdoma sustiprintu režimu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt