Lietuvoje

2021.09.17 18:48

Šiauliuose nuo COVID-19 mirė 40-metė mokytoja: anksčiau sirgo gretutinėmis ligomis, kurios neleido visiškai pasiskiepyti

Reda Gilytė, Aina Mizgirdė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.09.17 18:48

Šią savaitę nuo COVID-19 mirė 40-metė Šiaulių mokytoja. Teigiama, kad ji buvo paskiepyta viena doze, anksčiau negalėjo skiepytis dėl gretutinių ligų. Savivaldybės duomenimis, mieste imunitetą turi 91 procentas pedagogų. Administracijos atstovo teigimu, tai pakankamas procentas, kad galėtų sklandžiai vykti mokymo procesas.

Savivaldybė apie mokytojos mirtį teigia žinanti, švietimo bendruomenei teikiama pagalba.

„Psichologų komanda krizinių situacijų metu buvo nuvykusi į mokymo įstaigą, tikrai jiems padėjo, dirbo. Bendruomenė tikrai išgyveno – toks atvejis. Kiekvienas savaip reaguojam į tuos dalykus, taip ir pedagogų bendruomenė, ypač tos mokymo įstaigos“, – sako Šiaulių savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Vincas Urbonavičius.

Pasak Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos atstovo Dainoro Luko, šiuo metu imunitetą turi, o tai reiškia, kad yra paskiepyti arba persirgę, 85 procentai švietimo įstaigų darbuotojų. Dar 4 procentai paskiepyti pirmąja doze. Ministrės patarėjo teigimu, ministerijoje kol kas reikalavimo pedagogams skiepytis privalomai nesvarstoma.

„Kalbant apie mokytojus, ta pasiskiepijusių dalis būtų dar didesnė. Jau daugėja mokyklų, kuriose 100 procentų darbuotojų yra pasiskiepiję arba persirgę“, – tikina D. Lukas.

Lietuvoje prastėjant epideminei situacijai, valdantieji neatmeta, kad gali būti svarstomi nauji ribojimai – grąžintas reikalavimas dėvėti kaukes arba ribojamos šventės. Prancūzija nuo darbo jau nušalino kelis tūkstančius neskiepytų medicinos darbuotojų. Vyriausybės koridoriuose svarstoma taikyti panašias priemones ir Lietuvoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Ruduo Vilniuje
COVID-19 TRUMPAI