Lietuvoje

2016.09.30 10:03

J. Miliaus atleidimas neišvers vidaus reikalų ministro iš pareigų

BNS 2016.09.30 10:03

„Tvarka ir teisingumas“ nesiims priemonių atšaukti vidaus reikalų ministro Tomo Žilinsko, kai jis balsavo už Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovo Jono Miliaus atleidimą.

„Partija ministro nenorėtų atšaukti“, – žurnalistams po susitikimo su vidaus reikalų ministru penktadienį sakė „tvarkiečių“ lyderis Rolandas Paksas.

„Tvarkiečiai“ anksčiau buvo nusprendę nepalaikyti teisėsaugos akiratin patekusio pareigūno atleidimo.

„J. Miliaus atleidimas buvo politinis sprendimas ir mes nedalyvaujam tokiuose žaidimuose“, – teigė R. Paksas.

Ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius sakė, kad J. Milius atleistas po to, kai Ministrų kabinetas nepritarė jo veiklos ataskaitai. Vyriausybės įstatymas numato, kad nepritarimas veiklos ataskaitai gali būti pagrindas atleisti iš pareigų Vyriausybės įstaigos vadovą.

Trečiadienį už J. Miliaus atleidimą Vyriausybėje balsavo visi septyni posėdyje dalyvavę ministrai socialdemokratai ir T.Žilinskas. Nors jis yra deleguotas „Tvarkos ir teisingumo“, partijai ilgametis Vidaus reikalų ministerijos tarnautojas nepriklauso.

T. Žilinskas sakė teisiškai negalėjęs balsuoti kitaip po to, kai Ministrų kabinetas nepritarė J. Miliaus veiklos ataskaitai.

„Vertinau situaciją ir prėmiau sprendimą, kaip Vyriausybės narys, kaip teisininkas ir kaip ekspertas. Tikrai neturėjau kito sprendimo nei kad atleisti Vyriausybės įstaigos vadovą“, – teigė ministras.

Klausimas dėl galimybės J. Miliui toliau eiti pareigas iškilo, teisėsaugai pareiškus jam įtarimus piktnaudžiavimu tarnyba ir dokumentų klastojimu.

Teisėsauga atlieka ikiteisminį tyrimą, jog šaldytus maisto produktus gaminanti Kauno bendrovė „Judex “ per parlamentarą „tvarkietį“ Petrą Gražulį siekė paveikti Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą, kad ši neskirtų nuobaudų už pažeidimus.

J. Milius savo kaltę kategoriškai neigia.