Lietuvoje

2021.09.21 18:03

Klaipėdoje – sujudimas dėl remontuojamos gatvės: darbai prasidėjo nesulaukus tarybos palaiminimo?

Radvilė Rumšienė, LRT.lt2021.09.21 18:03

Uostamiestyje kilo triukšmas dėl J. Zauerveino gatvės remonto. Politikai kritikuoja miesto valdžią dėl to, jog darbai Klaipėdos centre esančioje gatvėje prasidėjo dar nė nesulaukus savivaldybės tarybos sprendimo. Opozicija įtaria, jog tokiai skubai įtakos galėjo turėti ir tai, kad šioje gatvėje gyvena savivaldybės administracijos direktorius. Administracija atkerta – remonto besišaukianti gatvė jau anksčiau buvo patekusi į savivaldybės specialistų akiratį, tad atsiradus lėšų nuspręsta imtis darbų, o opozicijos žeriama kritika – tiesiog politinis šou.

Gatvę ėmė remontuoti nelaukiant tarybos sprendimo?

Šiomis dienomis Klaipėdos savivaldybės tarybos opozicija kelia klausimus dėl prasidėjusio J. Zauerveino gatvės remonto.

„Klaipėdos miesto taryba, įtraukdama į remontuojamų gatvių sąrašą, kiekvienais metais turi patvirtinti tą gatvių sąrašą, kurios bus remontuojamos ištisine asfaltbetonio danga. Šiuo atveju, deja, darbai yra prasidėję anksčiau, nei Klaipėdos miesto taryba įtraukė į planą ir tam pritarė“, – LRT.lt aiškino Klaipėdos savivaldybės tarybos narė Alina Velykienė.

Politikė iš savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus, kuris ir teikia tarybai remontuojamų gatvių sąrašą, pasigenda aiškių ir įtikinančių argumentų, kodėl gatvę reikia tvarkyti būtent dabar.

„Administracijos direktoriaus etikos klausimas man apskritai lieka labai atviras, todėl, kad jis dalyvavo tame posėdyje ir pasakė: aš nusišalinu nebalsuodamas. Pirmiausia yra argumentai ir pasakoma miestui, kad šiais metais planuojama tokias gatves remontuoti – planas, ką gyventojai visi žino. O čia atsiranda gatvė be jokio plano ir be jokio informavimo visuomenės. Ir, kas liūdniausia, darbai daromi net anksčiau nei taryba patvirtino, pritarė“, – dėstė A. Velykienė.

Politikė kelia klausimą, kas nurodė rangovams pradėti darbus, kai taryba dar tam nebuvo pritarusi. Akcentuojama ir tai, kad gatvėje, kurios remontą savivaldybės administracija esą pradėjo be miesto tarybos žinios, gyvena ir pats Klaipėdos savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Neniškis. Politikė įtaria, jog J. Zauerveino gatvės remontas gali būti tam tikra Miesto tvarkymo skyriaus padėka savivaldybės administracijos direktoriui.

„Man pačiai teko dirbti administracijoje, mes kovodavome už kiekvieną gatvę, kad aiškiai žinotume, kokie kriterijai, kodėl ji yra įtraukiama, ar buvo aptarta su seniūnaičiais, bendruomene. Tai yra elementarios procedūros, kurios reikalauja viešumo ir skaidrumo“, – aiškino A. Velykienė.

Tai, jog gatvė yra tvarkoma, skelbia ir joje ant medžių bei gatvės apšvietimo stulpų iškabinti skelbimai. Juose rašoma, kad rugsėjo 13–17 dienomis vyks J. Zauerveino gatvės asfaltavimo darbai.

Savivaldybės administracijos direktorius nuo klausimo sprendimo buvo nusišalinęs

Pats savivaldybės administracijos direktorius kilusį triukšmą pakomentavo trumpai – nuo klausimo sprendimo yra nusišalinęs.

„Šiuo konkrečiu klausimu galiu pasakyti tai, ką jau esu pasakęs: žinau, kaip vykdomos procedūros, laikydamasis viešųjų interesų derinimo tvarkos įstatymo, esu nusišalinęs nuo to sprendimo pateikimo, tvarkymo, todėl komentuoti tikrai nenorėčiau, kad nebūtų kažkokių insinuacijų, kad dalyvavau ar kažkaip vertinu to sprendimo priėmimą“, – sakė G. Neniškis.

Pašnekovas taip pat pastebėjo, kad į šią gatvę gyventi persikraustė ne itin seniai.

„Nežinau, ką reikėtų daryti, jeigu sprendimai būtų priimami, atsižvelgiant į tai, kas tose gatvėse gyvena, o ne į tos gatvės realią būklę, situaciją, padėtį“, – teigė G. Neniškis.

Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas: laukti galima, bet rezultato jokio nebus

Kiek plačiau situaciją pakomentavo Klaipėdos savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Andrius Dobranskis. Jo teigimu, savivaldybė gavo lėšų, kurias gali panaudoti gatvių remontui.

„Kalbant apie konkrečią gatvę, atsiradus daugiau lėšų, visada norima padaryti ir aplinkui daugiau variantų. Tai yra tvarkoma Kalvos, Karklų gatvės, tai tuo pačiu – sutvarkyti ir J. Zauerveino“, – sakė A. Dobranskis.

Pašnekovo teigimu, specialistai buvo nuvykę apžiūrėti gatvės ir įvertino jos būklę. Konstatuota, kad gatvės danga nėra kokybiška, tad bus paklotas naujas viršutinės dangos sluoksnis.

Klaipėdos savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas pastebėjo J. Zauerveino gatvės remonto istorijoje įžvelgiantis politikavimo.

„Tai yra miesto centras, tai yra Bomelsvitės kvartalas, aš manau, kad mes tikrai turime skirti dėmesį centrinei miesto daliai. Čia turbūt yra daugiau politinių dalykų, negu realaus gyvenimo“, – dėstė pašnekovas.

Paklaustas, ar tam, jog darbai galėtų prasidėti, vis dėlto, savivaldybės tarybos sprendimas buvo būtinas ar ne, A. Dobrankis konkrečiai neatsakė, tačiau aiškino, jog gavus lėšas norima padaryti kuo daugiau darbų, o laukimas nebūtų davęs teigiamų rezultatų.

„Tu turi oro sąlygas, kurios leidžia dirbti, tai ir norime dirbti, norime padaryti daugiau miestui, sutvarkyti gatvių, sukurti teisingų ir gerų dalykų. Miesto taryba konkrečių gatvių netvirtina, taryba tvirtina pinigų paskirstymą. Tai, iš esmės, laukti galima, bet rezultato jokio nebus. Noras buvo imti, daryti ir tas lėšas įsisavinti, kurias mes gavome papildomai. Gavome daugiau pinigų – galime padaryti daugiau. Visiškai paprastai į tą reikėtų žiūrėti“, – aiškino A. Dobranskis.

Pašnekovas taip pat akcentavo, jog savivaldybės administracijos direktorius G. Neniškis nuo šio klausimo sprendimo buvo nusišalinęs, juo nesidomėjo, pasiūlymų neteikė.

Visiškai paprastai į tą reikėtų žiūrėti.

A. Dobranskis


Remontuoti gatvę ketino ir anksčiau

Miesto tvarkymo skyriaus vedėja Irena Šakalienė aiškino, kad į savivaldybės darbuotojų akiratį J. Zauerveino gatvė jau buvo patekusi anksčiau. Ši gatvė buvo įtraukta į 2018–2020 metų strateginio veiklos plano projektą. Šią arteriją norėta remontuoti 2019 metais.

Tiesa, galutiname plano variante J. Zauerveino gatvė neatsirado, nes planuojamiems darbams buvo sumažintas finansavimas. Taigi, dabar atsiradus lėšoms ir galimybei sutvarkyti daugiau miesto gatvių ir vėl buvo sugrįžta prie J. Zauerveino gatvės tvarkymo planų.

„Nežinau, nei kur, nei kas gyvena. Tiesiog darėme savo darbą“, – patikino I. Šakalienė.

Ji taip pat paaiškino, kad darbai šioje gatvėje yra eiliniai ir prilygstantys duobių lopymui, o tokiems darbams atskiro tarybos sprendimo neprašoma.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt