Lietuvoje

2021.09.17 14:07

Vis blogėjant COVID-19 situacijai, valdantieji neatmeta, kad gali būti svarstomi nauji ribojimai

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.09.17 14:07

Lietuvoje prastėjant epideminei situacijai, valdantieji neatmeta, kad gali būti svarstomi nauji ribojimai. 

Premjerė Ingrida Šimonytė teigė, kad Vyriausybės institucijose diskutuojama apie galimą laikiną neskiepytų gydymo ir švietimo įstaigų darbuotojų nušalinimą nuo darbo. Šalyje iš viso medikų, turinčių imunitetą – tai yra paskiepytų ar persirgusių – maždaug 90 procentų, švietimo darbuotojų – 80 procentų.

Pasak Seimo Sveikatos reikalų komiteto narės Jurgitos Sejonienės, įvairių naujų griežtinimų vėl reikės.

„Visos kitos priemonės, įvairūs ribojimai, žinoma, kad juos diktuos situacija. Kaip matome, nepavyko, deja, pasiekti pakankamo vakcinacijos lygio, ypač tų grupių, kurios turi didesnę riziką sunkiai sirgti ir mirti nuo COVID-19, ir, deja, skaičių dinamika, naujų susirgimų skaičiai, hospitalizacijų duomenys rodo, kad, tikėtina, tų griežtesnių priemonių vis dėlto vėl reikės. Neabejotinai ir Vyriausybė, ir Sveikatos apsaugos ministerija norėtų išvengti dar vieno tokio visiškai griežto karantino, kada bus griežtai ribojamos įvairios socialinės veiklos“, – kalbėjo J. Sejonienė.

Praėjusią parą nustatyti 1197 atvejai ir šešios mirtys, pranešė Statistikos departamentas. Antradienį nuo COVID-19 Šiauliuose mirė 40-metė mokytoja.

Ligoninėse nuo COVID-19 šiuo metu gydoma 910 žmonių, 89 iš jų – reanimacijoje. Žmonių ligoninėse, lyginant su ankstesne para, padaugėjo keliomis dešimtimis.

Premjerė I. Šimonytė ketvirtadienį sakė norinti išvengti naujų griežtinimų, tačiau sako negalinti pažadėti, „kad nebus papildomų ribojimų“.

„Jau ir dabar yra tam tikra prasme karantinas, tik tiek, kad jis taikomas daugiau tiems žmonėms, kurie neturi imuniteto, tuo būdu galbūt juos ir labiau saugant nuo galimybės užsikrėsti bei papildyti tą ligoninių pacientų gretas. Tačiau man turbūt būtų labai neapdairu sakyti, kad „Ne, ne, to tikrai nebus“, – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Dienos tema“ kalbėjo Vyriausybės vadovė.

Nuo rugsėjo 13-osios daugelis paslaugų ir veiklų šalyje galimos tik su galimybių pasu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt