Lietuvoje

2016.09.29 19:46

J. Olekas: nacionalinės pratybos vainikuoja valstybės kibernetinio saugumo raidos etapą

LRT.lt2016.09.29 19:46

„Nacionalinės kibernetinio saugumo pratybos „Kibernetinis skydas 2016“ vainikuoja svarbų valstybės kibernetinio saugumo raidos etapą“, ¬– baigiantis pirmosioms Lietuvoje tokio pobūdžio pratyboms sakė krašto apsaugos ministras Juozas Olekas. Rugsėjo 27–29 d. Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje vykusiose pratybose kibernetinius incidentus atremti treniravosi per 100 atstovų iš daugiau nei 40 Lietuvos valstybės, kibernetinius incidentus valdančių ir tiriančių, informacinių  išteklių valdytojų, mokslo, energetikos, ryšio operatorių ir kitų institucijų.

Pasak pratybų vadovo Krašto apsaugos ministerijos Kibernetinio saugumo ir informacinių technologijų departamento direktoriaus Arvydo Plėščio, pratybose buvo tikrinamos nacionalinio kibernetinių incidentų valdymo plano procedūros, treniruojami kibernetinio saugumo specialistų techniniai ir praktiniai gebėjimai aptikti ir atremti kibernetines atakas. „Šiomis pratybomis siekėme ir glaudesnio dalyvaujančių institucijų bendradarbiavimo. Džiaugiuosi, kad pradedame formuoti kibernetinio saugumo specialistų bendruomenę, taip pat užmezgėme produktyvų bendradarbiavimą su akademine bendruomene“, – sakė A. Plėštys.
 
„Linkiu, kad „Kibernetinis skydas“ būtų tvirtas ir kad šios pratybos taptų tradicinėmis, įtraukiant vis didesnį skaičių dalyvių“, – sakė J. Olekas. Pasak ministro, kasmet rengti tokias pratybas būtina, nes kibernetinės grėsmės ir atakos tampa vis dažnesnės ir rafinuotesnės, o jų žalą darantis poveikis gali turėti įtakos nacionalinių informacinių sistemų ir infrastruktūros funkcionalumui, teigiama pranešime spaudai.
 
Pirmąją pratybų dieną institucijų vadovų lygmens atstovai dalyvavo Vilniuje vykusioje procedūrinėje pratybų dalyje, kuriose treniravosi valdyti kibernetinius incidentus pagal Lietuvoje sukurtą teisinę kibernetinio saugumo bazę, institucijų teises, pareigas ir atsakomybes.
 
Techninė pratybų dalis vyko rugsėjo 28–29 d., jos metu į 5 komandas suskirstyti institucijų specialistai pagal pratybų scenarijų siekė nuo kibernetinių atakų apsaugoti specialiai pratyboms sukurtą virtualią informacinę infrastruktūrą ir užtikrinti jos teikiamų paslaugų funkcionavimą. Treniruojamos komandos veikė iš mokymų vietų Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje, kurias šioms pratyboms specialiai parengė Vilniaus universiteto ir Kauno technologijos universiteto mokslininkai.
 
Pratybų metu kibernetinių incidentų prevencija, jų aptikimas ir valdymas buvo vykdomas vadovaujantis patvirtintais nacionaliniu kibernetinių incidentų valdymo planu ir organizaciniais ir techniniais kibernetinio saugumo reikalavimais.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.