Lietuvoje

2016.09.29 17:33

L. Linkevičius: ekspedicijų į Sibirą dalyviai kuria istoriją, kuria galime didžiuotis

LRT.lt2016.09.29 17:33

Ketvirtadienį, rugsėjo 29 dieną, Užsienio reikalų ministerijoje vyko susitikimas su „Misija Sibiras’16“ ir pirmųjų (1988–1989 m.) ekspedicijų į lietuvių tremties vietas Sibire dalyviais. Pagerbdamas ekspedicijų dalyvius ir renginyje dalyvavusius tremtinius, užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pažymėjo, kad tragišką lemtį lydėjo ir viltis sugrįžti, rašoma pranešime spaudai.

„Mūsų tremtiniai, taip tragiškai atplėšti nuo savo Tėvynės, visuomet mintimis buvo su Lietuva, svajojo į ją sugrįžti. Deja, tik nedaugeliui jų pavyko įgyvendinti šią svajonę. Tačiau tremtinių istorijos ir prisiminimai jau sugrįžo į Lietuvą. Jas sugrąžinti padeda daugelis gražių iniciatyvų, kai tremtiniai, jų vaikai, ir pilietiškas jaunimas vyksta į Sibirą tvarkyti tremtinių kapų, rūpintis šia brangia istorine atmintimi“, – sakė L. Linkevičius.

Pasak ministro, ekspedicijų į lietuvių tremties vietas dalyviai savo rankomis kuria istoriją, kuria mes galime didžiuotis.

„Šiemet „Misija Sibiras“ vyko į Igarką – į tą patį kraštą, į kurį vyko pirmoji lietuvių ekspediciją 1988 m. Nuostabu, kad skirtingos kartos siekia pagerbti tremtinių atminimą, išsaugoti istoriją ir perduoti tuos unikalius išgyvenimus dar kitoms kartoms“, – sakė ministras.

Renginio metu „Misija Sibiras“ vadovas Ignas Rusilas teigė, kad sumanymas rengti jaunimo misijas į Sibirą kilo norint parodyti tvirtą Lietuvos jaunimo pilietiškumo jausmą.

Renginyje kalbėjęs vienas pirmųjų ekspedicijų į Sibirą vadovų Romualdas Bakutis pasidalijo savo prisiminimais, kaip gimė idėja ir kaip buvo organizuojama 1988 m. ekspedicija.

Prisiminimais apie tremtį pasidalijo Seimo narė Vaidevutė Margevičienė, Lapteviečių ir Igarkos draugijų nariai, 1989 m. ekspedicijos vadovo Vytauto Putnos brolis Kazimieras.

Renginio metu buvo pristatyta 2016 metų misija, parodyti režisieriaus Vytauto Damaševičiaus ir Petro Abukevičiaus filmo „Sugrįžimas“ apie lietuvių tremtinių palaikų pargabenimą į Lietuvą 1989 m. fragmentai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.