Lietuvoje

2021.09.17 08:38

Išdalinti Romo Sakadolskio žurnalistikos apdovanojimai: tarp laureatų – ir LRT RADIJO žurnalistas

BNS2021.09.17 08:38

Ketvirtadienį Vilniuje išdalinti Romo Sakadolskio žurnalistikos apdovanojimai, skelbia Vytauto Didžiojo universitetas.

Už išskirtinę pramogos žurnalistiką buvo apdovanotas žurnalistas Edvardas Kubilius („Už Vilniaus“, LRT RADIJAS), už išskirtinę nuomonės žurnalistiką – Rimvydas Valatka (delfi.lt), už išskirtinę tiriamąją žurnalistiką – Birutė Davidonytė ir Dovydas Pancerovas (Laisvės TV), už išskirtinę fakto žurnalistiką – Lauryna Vireliūnaitė (15min.lt).

Išskirtinius pasiekimus žurnalistikos srityje įvertino ir laureatus išrinko žiniasklaidos profesionalų ir akademinės bendruomenės sudaryta komisija: Audronė Nugaraitė (pirmininkė), Džina Donauskaitė, Artūras Morozovas, Rytis Zemkauskas, Dainius Radzevičius, Emilija Sakadolskienė, Romas Sadauskas, Rytas Staselis, Edmundas Jakilaitis.

Tarptautinis akademinis R. Sakadolskio vardo žurnalistikos forumas vyko Vilniaus televizijos bokšte, toks renginys buvo pirmas po Nepriklausomybės.

„Žurnalistika Lietuvoje per trisdešimt metų susikūrė, ir jos problemos tapo panašios į bet kurios kitos laisvos šalies žurnalistikos problemas. Todėl manau, kad dabar esame pasiruošę rimčiau kalbėtis apie žurnalistikos žanrų suvokimą, apie profesijos iššūkius. Labai norėčiau, kad šis forumas taptų tradiciniu“, – teigė vienas iš forumo sumanytojų, VDU docentas Rytis Zemkauskas.

R. Sakadolskis gimė 1947 metais Vokietijoje, baigė Merilendo universitetą Jungtinėse Valstijose, nuo 1969 metų daugiau nei tris dešimtmečius dirbo „Amerikos balse“.

Pastarąjį dešimtmetį, iki mirties 2016 metais, R. Sakadolskis dėstė Vilniaus ir Vytauto Didžiojo universitetuose.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt