Lietuvoje

2016.09.29 17:54

Kauno mokykloje tiriamas galimas mokytojos smurtas prieš vaikus

Kristina Aksamitaitė, 15min.lt2016.09.29 17:54

Kauno Stasio Lozoraičio pagrindinės mokyklos moksleivių tėvai – sunerimę. Pasigirdo skundų, kad pradinių klasių mokytoja Astra Gedvilienė esą smurtauja prieš vaikus – tiek fiziškai, tiek psichologiškai. Mokyklos vadovybė nuo platesnių komentarų susilaiko, tačiau atsisveikinti su darbu nusprendė pati kaltinama mokytoja.

Tuo metu Švietimo ir mokslo ministerija pranešė, kad dėl dukters mokyklos administracijai pasiskundusi motina pretenzijų jau nebeturi, tačiau šiuo metu dėl šio įvykio vyksta tyrimas.

„Kauno Stasio Lozoraičio pagrindinėje mokykloje antradienį vyko svarstymas dėl pradinukų mokytojos. Mat ši smurtauja prieš vaikus fiziškai bei psichologiškai“, – redakcijai pranešė norėję anonimais likti tėvai.

Mušami už spintos?

Anot laiško, pirmadienį viena mergaitė buvo taip tampoma, kad „balsu žviegė“, be to, vaikai nuolat esą tempiami už spintos ir ten mušami.

„Svarstymo metu mokytoja pareiškė, kad gali „parašyti pareiškimą, jog išeina“. Taigi, nesugebėjo tėvų net atsiprašyti už tokį elgesį. Mokyklos direktorius pasakė, jog kol kas mokytojos elgesį reikia stebėti, o jeigu tai tęsis – tik tokiu atveju bus pradedamas jos pašalinimo procesas“, – rašoma laiške redakcijai.

Anot laiško, vaikai nenori eiti į mokyklą – gyvena baimėje: „Ir iki šiol nesakė, kodėl. Paklausti vaikai apie situaciją pirmiausiai klausia, „ar nepasakysi, mama, mokytojai?“ – tai leidžia spėlioti, kad tariama „mokytoja“ vaikams, ko gero, grasina“, – svarstoma laiške.

Minima mokytoja šioje mokykloje pradėjo dirbti tik šiais metais: „Iki šiol pradinukų mokytojos buvo nuostabūs žmonės“.

Mokytoja traukiasi

15min pavyko susisiekti su mokytoja Astra Gedviliene. Ši teigė nenorinti nieko komentuoti ir buvo lakoniška: „Traukiuosi. Nekomentuoju. Tėvų atsiprašiau. Vaikų nemušu“, – tiek tepasakė ji.

Mokyklos vadovybė nedaugžodžiauja

Mokyklos direktorius Renaldas Baranauskas 15min tvirtino neturintis įgaliojimų komentuoti situacijos ir taip pat nedaugžodžiavo. „Šiuo metu situaciją aiškinamės. Galiu tik pasakyti, kad ne viskas yra taip, kaip jūs sakote“, – tvirtino jis.

ŠMM: vyksta tyrimas

Švietimo kokybės ir regioninės politikos departamento direktorius Aidas Aldakauskas 15min teigė, kad Švietimo ir mokslo ministerijos atstovai buvo nuvykę į Kauno S .Lozoraičio pagrindinę mokyklą ir aiškinosi dėl pateiktų galimo smurto faktų minėtos mokyklos antroje klasėje, susitiko su šios klasės mokinių tėvais. „Nė vienas iš tėvų nenurodė apie smurto atvejus klasėje. Mokyklos administracija patvirtino, kad antros klasės mokinės mama kreipėsi raštu nurodydama, jog š. m. rugsėjo 27 d. mokytoja „sugriebė ir ištempė“ dukrą iš suolo, nes mergaitė paprašyta negalėjo nurodyti, kur skaitoma.

Tačiau vėliau mama kreipėsi į direktorių, prašydama panaikinti ankstesnį raštą dėl mokytojos netinkamo elgesio pamokos metu, nes, pakalbėjusi su dukra, ji mano, jog jos pateikti faktai nepasitvirtino“, – tvirtino A. Aldakauskas.

Anot jo, motina informavo, kad jokių pretenzijų mokytojai neturi. „Kiti tėvai teigė, kad tokio grubaus elgesio nebuvo. Mokyklos direktorius sudarė darbo grupę, kurioje dalyvauja pagalbos mokiniui specialistai, psichologė, socialinė pedagogė“, – situaciją komentavo Švietimo kokybės ir regioninės politikos departamento direktorius. Anot jo, šiuo metu vyksta tyrimas, bus kalbamasi su tėvais ir mokiniais. Jame dalyvauja ir Švietimo ir mokslo ministerijos atstovė. Mokytoja dėl susidariusios situacijos yra parašiusi prašymą išeiti iš darbo nuo spalio 14 d.

Psichologė: tėvai privalo kreiptis į policiją ir gydytojus

Paramos vaikams centro psichologė, projektų koordinatorė Erna Petkutė 15min teigė, kad, jeigu vaikai tėvams pasakojo apie tokius faktus, atsakymas labai aiškus ir apibrėžtas pagal Lietuvos įstatymus. „Tėvai turi kreiptis į policiją ar prokuratūrą su pareiškimais apie įvykius“, – teigė E. Petkutė. Anot jos, tėvai taip pat turi iš karto kreiptis į teismo ekspertizę pas gydytojus dėl galimo kūno sužalojimo, net tada, jeigu sužalojimai ir atrodo nedideli.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.