Lietuvoje

2021.09.16 18:54

Šimonytė: negaliu pažadėti, kad nebus papildomų ribojimų

LRT TELEVIZIJOS laida „Svarbi valanda“, LRT.lt2021.09.16 18:54

Nuo rugsėjo 13-osios apribojus daugelį paslaugų ir veiklų be galimybių paso, premjerė Ingrida Šimonytė sako norinti išvengti naujų griežtinimų, tačiau sako negalinti pažadėti, „kad nebus papildomų ribojimų“.

„Negaliu pažadėti, kad nebus papildomų ribojimų“, – taip LRT TELEVIZIJOS laidai „Dienos tema“ teigia premjerė I. Šimonytė.

„Jau ir dabar yra tam tikra prasme karantinas, tik tiek, kad jis taikomas daugiau tiems žmonėms, kurie neturi imuniteto, tuo būdu galbūt juos ir labiau saugant nuo galimybės užsikrėsti bei papildyti tą ligoninių pacientų gretas. Tačiau man turbūt būtų labai neapdairu sakyti, kad „Ne, ne, to tikrai nebus“.

Todėl, kad matydama skaičius ir suprasdama, kiek dar yra imties žmonių, kurie gali potencialiai užsikrėsti, ypač jei likusi visuomenės dalis nesisaugo, tarkim, užsikrėtę ar rizikuodami užsikrėsti ten, kur lankysis, aplankys tuos pačius savo vyresnius tėvus ar giminaičius. Juk asmeniniai kontaktai nėra dabar niekaip ribojami, skirtingai nuo to, kas buvo praėjusių metų pabaigoje ar šių metų pradžioje“, – atsako I. Šimonytė.

Jos teigimu, ar bus įvesti papildomi ribojimai, labai priklauso nuo visuomenės noro bendradarbiauti.

„Tad aš negaliu atmesti tokios situacijos, bet tikrai darysime viską, kad to nebūtų. Ką pavyks padaryti, negaliu dabar pasakyti, todėl, kad labai daug tas rezultatas priklauso nuo to, kiek visuomenė norės bendradarbiauti, ir ypač ta visuomenės dalis, kuri turi kažkokius įsitikinimus, kurių mes net objektyviausiais skaičiais negalime „permušti“.

Ketvirtadienį kaip tik buvo pristatytas statistikų ir Vyriausybės kanceliarijos analitikų atliktas tyrimas, kuris yra tiek akivaizdus, kiek skaidrus vanduo. Tai ko dar reikia, kaip klausia prezidentas (Joe – LRT.lt) Bidenas, ko jums dar reikia, kad jūs įsitikintumėte, kad vakcinos veikia? Aš tikrai negaliu atspėti, bet vis vien bandysime visais būdais ir toliau į tą supratimą belstis“, – dėsto ministrė pirmininkė.

Ketvirtadienį dieną žurnalistams dabartinį reguliavimą premjerė pavadino „neskiepytųjų karantinu“, taip pat pabrėžė, kad didžioji dalis nuo koronaviruso mirusių žmonių buvo nepasiskiepiję, o pilnai paskiepyti mirusieji dažniausiai turėjo gretutinių ligų, dėl kurių nesusidarė imunitetas.

Praėjusią parą šalyje nustatyta 1300 naujų COVID-19 atvejų, mirė aštuoni žmonės, rodo ketvirtadienį paskelbti Statistikos departamento duomenys.

Vyriausybės sprendimu nuo pirmadienio daugelis paslaugų bei prekybos vietų apribotos galimybių paso neturintiems žmonėms. Be jo galima apsipirkti tik nedidelėse maisto prekių parduotuvėse, vaistinėse, optikose, taip pat veterinarijos prekių parduotuvėse.

Visas interviu su premjere – 21 val. per LRT TELEVIZIJĄ

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Ruduo
COVID-19 TRUMPAI
Ingrida Šimonytė
2021.10.19 10:29

Šimonytė: susirūpinimą kelia Vėlinės

atnaujinta 10.32