Lietuvoje

2016.09.29 14:54

J. Milius gaus solidžią piniginę kompensaciją

Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą (VMVT) kitą savaitę paliksiantis Jonas Milius gaus piniginę kompensaciją. Nors išeitinė kompensacija jam nepriklauso, paaiškėjo, kad tarnybos vadovas mažai atostogavo, todėl gaus nemažą kompensaciją už nepanaudotas atostogas.

„Išeitinė kompensacija direktoriui nebus išmokėta, nes tokia nenumatyta teisės aktuose, išskyrus atsiskaitymą už nepanaudotas kasmetines atostogas“, – teigiama 15min gautame VMVT atstovės spaudai Jurgitos Savickaitės atsakyme.

Ji pridūrė, kad tarnybos direktorius buvo sukaupęs 86,23 kalendorinės dienos atostogas, už kurias, neatskaičius mokesčių, bus sumokėti beveik 7,7 tūkst. eurų. Tiesa, iškart po trečiadienį įvykusio atleidimo J. Milius žurnalistams aiškino, kad yra sukaupęs 200 dienų nepanaudotų atostogų.

Jis prisipažino VMVT vadovo poste uždirbdavęs 3 tūkst. eurų per mėnesį.

J. Miliui yra pareikšti įtarimai dėl piktnaudžiavimo tarnyba ir dokumentų klastojimo. Beveik du mėnesius iš posto krapštytas J. Milius teigė dar nenusprendęs, ar skųs atleidimą teismui.

Aiškėja, kad jo karjerą sužlugdė skambučiai į Rusiją, kuriuose jis šios šalies pareigūnus galėjo įkalbinėti nebausti su Seimo nariu Petru Gražuliu siejamos bendrovės „Judex“ dėl jos gaminamuose koldūnuose rastos listerijos.