Lietuvoje

2016.09.29 14:47

Konstitucijoje siūloma perkelti rinkimus į šeštadienį

ELTA2016.09.29 14:47

Siūloma priimti Konstitucijos pataisą, pagal kurią Seimo ir prezidento rinkimai būtų perkelti iš sekmadienio į šeštadienį.

Tokią Konstitucijos pataisą įregistravęs Seimo narys Eduardas Šablinskas sako, kad taip būtų sudarytos palankesnės darbo sąlygos rinkimus vykdantiems apygardų ir komisijų nariams bei žmonėms, organizuojantiems rinkimų kampaniją, o rinkėjams – palankesnes sąlygas dalyvauti rinkimuose.

Konstitucijos pataisą savo parašais parėmė 39 parlamentarai.

Šiuo metu galiojančioje Konstitucijoje Seimo ir prezidento rinkimų diena yra sekmadienis.

Šių metų rugpjūtį Seimo narys socialdemokratas E. Šablinskas įregistravo ir įstatymų pataisas, kuriose siūloma Seimo, Europos Parlamento ir savivaldybių tarybų rinkimų dieną iš sekmadienio perkelti į šeštadienį.

„Įstatymų pakeitimą paskatino tai, kad rinkimai vyksta sekmadienį – kitos darbo savaitės išvakarėse, o tai reiškia, kad daugelis žmonių, dirbančių rinkimuose, pirmadienio rytą atvyksta į darbą pavargę, suirzę ir neproduktyvūs. Kita dalis ima laisvadienius ar atsiprašinėja iš darbo“, – sako parlamentaras.

Jo duomenimis, rinkimų dieną (sekmadienį) apygardų ir apylinkėse komisijų nariais dirba apie 16 tūkstančių žmonių. Jų darbas trunka nuo sekmadienio šeštos valandos ryto iki kitos dienos (pirmadienio) ryto be jokio poilsio. Dar panašiai tiek pat piliečių dirba rinkimų stebėtojais, o kur dar kandidatai ir jų štabuose dirbantys žmonės, kurie laukia rinkimų rezultatų visą naktį. Kaip pastebi parlamentaras, prie šio skaičiaus galima būtų pridėti ir besidominčius rinkimų rezultatais piliečius, žiniasklaidos atstovus.

„Verta paminėti ir tai, kad nemažai žmonių, kurie dėl tam tikrų aplinkybių savaitgalį yra išvykę toliau nuo namų, tačiau norėdami atlikti pilietinę pareigą – balsuoti rinkimuose už vieną ar kitą kandidatą ar sąrašą, skuba kuo greičiau sugrįžti į namus, tuo sukeldami pavojų aplinkiniams“, – sako projektą parengęs E. Šablinskas.

Šiuo metu galiojančiuose Seimo rinkimų, Rinkimų į Europos Parlamentą ir Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymuose įteisinta rinkimų diena – sekmadienis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.