Lietuvoje

2021.09.17 11:15

Armonaitė: nepaisant kai kurių antraščių ir pavienių situacijų, galimybių paso įgyvendinimas tenkina

Deividas Jursevičius, LRT RADIJO laida „Svarbus pokalbis“, LRT.lt2021.09.17 11:15

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė sako esanti patenkinta galimybių paso įgyvendinimu, nepaisant kai kurių „pavienių situacijų“ – nors dalies sutinkamas priešiškai, jis leidžia išlaikyti veikiančius ištisus ekonomikos sektorius, o tai nebuvo įmanoma pernai, esant panašiai sergamumo koronavirusu situacijai.

„Nepaisant kai kurių antraščių ar pavienių situacijų, esu patenkinta galimybių paso įgyvendinimu. Ir galiu pasakyti, kodėl – prie tokių pat susirgimų skaičių dar šiemet dalis mūsų prekybos, visas pramogų sektorius, sportas, kai kurios paslaugos, turizmas, visi šie sektoriai buvo uždaryti“, – LRT RADIJO laidai „Svarbus pokalbis“ sakė darbiniu vizitu JAV besilankanti A. Armonaitė.

„Dabar mes turime galimybių pasą, kuris mums leidžia laikyti ūkines veiklas atidarytas. Daugiau negu 90 proc. žmonių, kurie turi teisę turėti galimybių pasą, jį yra išsiėmę, yra virš tūkstančio vietų Lietuvoje, kur galima tai padaryti, jeigu nenorima online. Tiesą sakant, manau, kad viską mes teisingai šioje netobuloje situacijoje padarėme. Ar aš laukiu, kada galima bus atsisakyti galimybių paso ir situacija taps ramesnė? Žinoma, tačiau dabar mūsų prioritetas yra saugiai atidaryta ekonomika ir galimybių pasas tą leidžia“, – pridūrė ji.

Svarbus pokalbis. Armonaitė: pats verslas turi nuspręsti, ar tikrinti ir asmens dokumentus su galimybių pasu

Jos teigimu, atvejai, kuomet taisyklių nesilaikoma ir, pavyzdžiui, pateikiamas kito asmens galimybių pasas, nediskredituoja visos sistemos, o tie, kurie galimybių pasą turėti galėtų, tačiau to nedaro dėl nenoro skiepytis, veikia ne savo naudai ir „apgauna tik save“.

„Nenoriu, kad pavieniai sukčiavimo ir klastojimo atvejai apibrėžtų visą Lietuvoje esančią situaciją, nes taip nėra. Visada atsiras žmonių, kurie sukčiaus, apeidinės sistemą“, – sakė ministrė.

Opozicinė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga trečiadienį pranešė inicijuosianti kreipimąsi į Konstitucinį Teismą (KT), prašydama įvertinti, ar ribojimai galimybių paso neturintiems asmenims nepažeidžia asmenų lygybės prieš įstatymą ir privataus gyvenimo neliečiamumo principų.

„Manau, galima kreiptis, ir kiekviena parlamentinė partija ir Seimo narių grupė gali tai daryti. Štai Prancūzijoje šis klausimas buvo nagrinėjamas Konstituciniame Teisme, atsakyta, jog nepažeidžia, tai pažiūrėsime, manau, kad gali būti ir Lietuvoje panašus atsakymas“, – komentavo A. Armonaitė.

Prancūzijos Konstitucinis aukščiausiasis teismas konstatavo, jog vadinamasis COVID pasas ir jį reglamentuojantis įstatymas užtikrina visuomenės sveikatos ir asmeninės laisvės pusiausvyrą.

Laidos „Svarbus pokalbis“ įrašas – LRT Audiotekoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Ruduo Vilniuje
COVID-19 TRUMPAI