Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Nusikaltimai keliasi į elektroninę erdvę

ELTA 2015.09.08 13:45

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSKG) pirmininkas Artūras Paulauskas sako, kad vis didesnį pavojų kelia kibernetinės atakos.

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSKG) pirmininkas Artūras Paulauskas sako, kad vis didesnį pavojų kelia kibernetinės atakos.

Pasak parlamentaro, tokioms atakoms yra gerai pasirengiama, naudojamos naujausios technologijos, o dėl kibernetinių atakų gali nukentėti žmonių turtas.

„Nusikaltimai taip pat jau keliasi į elektroninę erdvę. Galima prognozuoti, kad kriminalinį atspalvį turinčios kibernetinės atakos taps dar agresyvesnės, jomis bus siekiama ne tik nelegaliai užsidirbti, bet ir surinkti konfidencialių ar slaptų duomenų šnipinėjimo, pinigų grobimo, informacijos vagysčių ar kitais nusikalstamais tikslais. Kibernetinės atakos gali tapti ir atskirų subjektų jėgos demonstravimo įrankiu“, - pabrėžė A. Paulauskas, su NSGK nariais trečiadienį apsilankęs Antrajame operatyvinių tarnybų departamente prie Krašto apsaugos ministerijos.

Išvažiuojamojo posėdžio metu komiteto nariai išklausė ir apsvarstė 2012 metų departamento veiklos ataskaitą ir buvo supažindinti su svarbiausia žvalgybos informacija bei aktualiomis grėsmėmis nacionaliniam saugumui. Kaip vienas iš prioritetinių buvo aptartas kibernetinio saugumo ir grėsmių elektroninėje erdvėje klausimas.

Kaip pastebi A. Paulauskas, tobulėjant technologijoms kibernetinės atakos padaro nepataisomos žalos ir piniginių nuostolių, o taikiniu tampa nacionalinės reikšmės informacinių technologijų objektai, valstybinių įstaigų duomenų bazės, net fiziniai asmenys.

„Antrasis operatyvinių tarnybų departamentas atlieka žvalgybą, kontržvalgybą ir karinėje informacinėje srityje, šio departamento specialistų įžvalgos verčia susirūpinti kibernetinio saugumo užtikrinimu. Dažnai pasikartojančios kibernetinės atakos prieš valstybės institucijas ar privačias įmonės kelia didelę grėsmę konfidencialiai informacijai, slaptumui, institucijų darbui, tad užtikrinti kibernetinį saugumą yra būtina“, - tvirtina NSGK pirmininkas Artūras Paulauskas.