Lietuvoje

2021.09.16 18:19

Sinoptikė apie savaitės orus: įsivyraus vėsūs rudeniški orai, sugrįš lietus, o žemę kandžios šalnos

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2021.09.16 18:19

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos (LHMT) direktoriaus pavaduotoja Vida Ralienė LRT TELEVIZIJAI sako, kad orai vis sparčiau vės, sugrįš lietus. Sinoptikė įspėja apie vis dažniau žemę nubalinsiančias šalnas. Pasak jos, visą ateinančią savaitę šiltų orų nebeliks nė pėdsako.

Ketvirtadienio rytą vietomis iki 3 laipsnių šalčio pasirodžiusios šalnos, anot sinoptikės, nėra nei labai ankstyvos rugsėjo mėnesiui, nei labai jau stiprios. „Jau ir rugsėjo 4-6 naktimis yra buvę šalnų. Na o pačios stipriausios šiam laikotarpiui šalnos buvo fiksuotos 2000 metais rugsėjo 16-19 naktimis, kai oro temperatūra beveik visoje šalyje buvo nukritusi iki 1-5 laipsnių šalčio, o dirvos paviršiuje – net iki 9 laipsnių žemiau nulio. Taigi, belieka pasidžiaugti, kad dar nesulaukiame pačių šalčiausių naktų šiam laikotarpiui“, – guodžia V. Ralienė.

O štai pernykštis rugsėjis, prisimena pašnekovė, lepino vasariškai orais – rugsėjo 16 d. oro temperatūra kilo net iki 25-27 laipsnių. „Tuomet buvo fiksuotas tos dienos temperatūros rekordas, – primena sinoptikė. – Natūralu, kad ir šį rugsėjį vis dar tikimės didesnės šilumos.“

Artimiausią naktį virš Lietuvos sukiosis ciklonas, kuris išpils, pasak sinoptikės, daug lietaus. Rytiniuose rajonuose numatomas smarkus lietus. Penktadienio naktį oras smarkiai neatvės ir termometras rodys nuo 5 iki 10 laipsnių šilumos.

Įsivyraus rudeniški orai: vis sparčiau vės, o lietus sugrįš jau ketvirtadienį

Penktadienio dieną debesys trauksis ir lietus rodysis tik vietomis. Didesnė lietaus tikimybės bus rytiniuose ir pietiniuose šalies rajonuose. Pūs žvarbokas šiaurės rytų vėjas, o termometro stulpelis kils vos iki 10-15 laipsnių.

Šeštadienio naktį palis pietiniuose ir rytiniuose šalies rajonuose, o Žemaitijoje vietomis numatomi pragiedruliai. „Naktis jau bus vėsesnė – 3-8 laipsniai šilumos. Debesys dar apsaugos nuo stipresnių šalnų, – viliasi V. Ralienė. – Šeštadienio dieną palis jau didžiojoje šalies dalyje. Rytiniuose rajonuose numatomas smarkus lietus. Oras sušils tik iki 8-13 laipsnių. Tokia temperatūra neseniai dar naktimis buvo.“

Sekmadienio naktį lietingų orų dar galima bus tikėtis pietrytinėje šalies dalyje. Vėjui atsisukus iš šiaurės, į šalį pradės veržtis dar šaltesnis oro srautas. Oras naktį vės iki 4-5 laipsnių šilumos, o Žemaitijoje numatomos šalnos. Sekmadienio dieną palyti turėtų rytiniuose šalies rajonuose. Šilumos nebus daug – vyraus 9-10 laipsnių šiluma. Tik prie jūros neturėtų atvėsti žemiau 10 laipsnių.

Pirmadienio naktį debesys laikysis rytiniuose rajonuose, čia gali ir palyti, o didžiojoje šalies dalyje pragiedrės. „O tai reiškia, kad oro temperatūra kris iki 1-3 laipsnių šalčio. Žemę nubalins smarkesnės šalnos. Pirmadienio dieną lietaus sulauks tik patys ryčiausi rajonai ties Baltarusijos pasieniu. Pūs šiaurės vėjas. Šils vos iki 8-10 laipsnių. Tik pajūryje ir pietvakarių Lietuvoje šils iki 12 laipsnių“, – prognozuoja V. Ralienė.

Antradienį šalto oro srautas ir toliau veršis į mūsų šalį. Naktis bus giedra ir su šalnomis. „Kai kur oro temperatūra išliks teigiama ir sieks 1-6 laipsnius šilumos, tačiau dirvos paviršiuje didžiojoje šalies dalyje turėtų formuotis šalnos iki 2-3 laipsnių šalčio, – įspėja sinoptikė. – O štai dieną gali būti fiksuojama vėsiausia šią dieną kada nors fiksuota oro temperatūra – nuo 7 iki 12 laipsnių.“

Trečiadienio naktis ir vėl prognozuojama su šalnomis, o diena bus vėsi. „Iki pat kitos savaitės pabaigos rimtesnių orų pasikeitimų nenusimato – iš šiaurės plūs šaltas oras. Bent jau tiek, kad kritulių nusimato nedaug. Pajusime tikrai rudeniškus orus. Neliks net jokio vasaros prisiminimo. Tačiau yra viltis, kad po tokių šaltų ir darganotų orų sugrįš šiltesni orai, taip vadinama „bobų vasara“. Yra tikimybė, kad po tokios vėsos, ateis geresni orai“, – optimizmo nepraranda LHMT direktoriaus pavaduotoja Vida Ralienė.

Daugiau – specialioje LRT.lt orų skiltyje.

Savaitės orų prognozę su V. Raliene stebėkite ir vaizdo įraše.

Parengė Vismantas Žuklevičius.

Įsivyraus rudeniški orai: vis sparčiau vės, o lietus sugrįš jau ketvirtadienį
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt