Lietuvoje

2016.09.29 14:56

LRTK: prieš pabėgėlius nukreiptos Darbo partijos reklamos kursto neapykantą

Lauryna Vireliūnaitė, 15min.lt2016.09.29 14:56

Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK) nusprendė, kad Darbo partijos rinkimams skirtas vaizdo klipas, kuriame kalbama apie pabėgėlius, kursto neapykantą. Darbo partija piktinasi tokiu sprendimu ir teigia, kad klipų transliavimo nenutrauks.

Ketvirtadienį LRTK savo sprendimą žada pateikti Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK).

„Komisija mato, kad yra galimai kurstoma neapykanta ir žmonių niekinimas dėl jų socialinės padėties, rasės, tautybės, tikėjimo ir religijos“, – 15min sakė LRT pirmininkas Edmundas Vaitekūnas.

Jo teigimu, komisija reklamas vertino ne savo iniciatyva, o to paprašius VRK.

E.Vaitekūnas pabrėžė, kad šis sprendimas nereiškia, kad reklama turi būti skubiai nutraukta, dėl to sprendimą turės priimti VRK.

Reklamose gąsdina smurtu ir prievartavimais

Darbo partija pabėgėlių temai yra skyrusi net kelias reklamas. Vienoje jų –partijos pirmininkas Valentinas Mazuronis.

„Aš nenoriu, kad ir Lietuvos laikraščiai imtų mirgėti tokiomis antraštėmis – apie smurtą, prievartavimus, plėšimus“, – vienoje reklamų kalba partijos pirmininkas.

Žinokit, turbūt šitoj vietoj tolerancija baigiasi.

Kitose reklamose, kurios vadinasi „Ką žmonės galvoja apie pabėgėlius“, nusifilmavę žmonės kalba apie baimę dėl atvykėlių, išaugusį nesaugumą moterims, su „tais“ atvažiuojančiais didėjančią grėsmę ir tai, kad pabėgėliai į Lietuvą atvyksta ne taikiai gyventi.

„Žinokit, turbūt šitoj vietoj tolerancija baigiasi“, – reklamoje aiškina moteris.

„Išleisiu vaiką į būrelį mieste ir galvosiu visą dieną, ar troleibuse neįlipo koks ekstremistas ir nesusisprogdino jis ten“, – teigia kita moteris.

Darbo partija reklamų transliavimo nenutrauks

Darbo partijos išplatintame pranešime teigiama, kad toks LRTK sprendimas yra bandymas cenzūruoti kitą nuomonę ir įtakos rinkimams darymas.

„Reklamoje kalba ne aktoriai, kalba Lietuvos žmonės, savo žodžiais. Reklamoje Lietuvos žmonės išsako savo baimes, dalinasi nerimu dėl galimų ekonominių ir saugumo problemų, susijusių su pabėgėliais, ir tai daro tikrai korektiškai, neskatindami su niekuo susidoroti, kelti riaušių ar kitų neramumų, kaip Vokietijoje, Vengrijoje, Austrijoje ar kitose šalyse“, – pranešime cituojamas V.Mazuronis.

Darbo partija pareiškė neketinanti atšauti reklamos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.