Lietuvoje

2021.09.16 15:59

Uždarą Kalvarijos mero vakarą užbaigė smurtas – sužaloti du žmonės, pradėti ikiteisminiai tyrimai

Valdemaras Šukšta, LRT.lt2021.09.16 15:59

Praėjusį savaitgalį Kalvarijos miestas šventė 230 metų jubiliejų, o meras Vincas Plikaitis buvo surengęs uždarą vakarą kviestiniams svečiams. Tačiau pasibuvimą vainikavo incidentas, po kurio teisėsaugai teko pradėti du ikiteisminius tyrimus.

Remiantis LRT.lt gauta informacija, sekmadienį, rugsėjo 11–12 d. vykusiame Kalvarijos savivaldybės mero surengtame priėmime įvyko muštynės. Teigiama, kad sužaloti du žmonės, vienas jų – hospitalizuotas Marijampolės ligoninėje.

Marijampolės apskrities Vyriausiojo policijos komisariato (VPK) įvykių suvestinėje buvo užsiminta apie tokį incidentą: rugsėjo 12 d. į VšĮ „Marijampolės ligoninės“ Priėmimo skyrių buvo pristatytas neblaivus (0,92 prom.) vyras (g. 1973 m.), prieš kurį galimai smurtavo du iš matymo pažįstami asmenys (g. 2000 m. ir g. 1996 m.).

Kad smurtauta Kalvarijoje, LRT.lt patvirtino Marijampolės apskrities VPK Komunikacijos poskyrio vyriausioji specialistė Justė Vasiliauskienė. Iškvietimas gautas miesto Laisvės gatvėje – toje vietoje yra įsikūrusi Kalvarijos savivaldybės administracija. Pasak jos, į pranešimą sureagavo ir į įvykio vietą atvyko du Kalvarijos policijos komisariato pareigūnų ekipažai. Ligoninė apie pristatytą vyrą informavo naktį – 2.25 val.

„Įvykių suvestinėje pateikiame esminę įvykių informaciją: datą, laiką, vietą, nukentėjusiųjų ar įtariamųjų gimimo metus, pagrindines aplinkybes, kurios paviešinimas nepakenkia ikiteisminio tyrimo vykdymui“, – pridūrė J. Vasiliauskienė.

Kitas žmogus į ligoninę kreipėsi po daugiau nei paros – rugsėjo 13 d. Kaip sakė J. Vasiliauskienė, apie tai minima tos dienos įvykių suvestinėje, bet nenurodyta, kad žmogus nukentėjo Kalvarijoje. Tie patys galimai smurtavusių asmenų gimimo metai rodo, kad kalbama apie tą patį incidentą.

„Pirminiais duomenimis, įvykio metu nukentėjo du asmenys, tad šiuo metu pradėti du atskiri ikiteisminiai tyrimai“, – tarė J. Vasiliauskienė.

Kalvarijos savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Karolis Babeckas LRT.lt sakė, kad incidentą sukėlė agresyviai nusiteikę asmenys, patekę iš gatvės.

„Vyko uždaras mero organizuotas vakaras, kuriame dalyvavo svečiai su oficialiais mero pakvietimais, todėl pašaliniai asmenys nebuvo kviesti. Incidentas, kurį sukėlė pašaliniai asmenys, įvyko po oficialaus svečių priėmimo, dauguma svečių buvo išsiskirstę, likusieji laukė atvykstančio transporto“, – komentavo K. Babeckas.

Plačiau komentuoti situacijos savivaldybės atstovas teigė negalintis, kad nepakenktų tyrimų eigai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Greitoji medicinos pagalba
COVID-19 TRUMPAI